UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny

Wiecie, że wiosna astronomiczna rozpoczyna się w chwili, gdy słońce przekracza równik? W tym roku nastąpiło to 20 marca o godz. 18.32. W Szkole Podstawowej nr 18 – Lokalnym Centrum Aktywności Ekologicznej wiosnę przywitaliśmy w piątek. Był to wyjątkowy dzień. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy imprezę Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Klasy IV-VI pod okiem wychowawców wykonały różne zadania, dlatego w szkole nie brakowało eko-marzann, haseł ekologicznych, eko-przebierańców. Uczniowie prezentowali swoje talenty – plastyczne, wokalne i aktorskie. Piosenki wzbogacone zostały niejednokrotnie o ciekawe układy choreograficzne. Stroje wykonane z surowców wtórnych zostały przedstawione przez modelki poruszające się z niebywałą gracją.
       Dzieciom bardzo podobał się konkurs na skonstruowanie Maszyny XXI wieku. Czasu było mało, a zadania różnorodne i niejednokrotnie zaskakujące. Pomimo to uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili. Rozgrywka obudziła bojowego ducha w każdej klasie, w końcu chodziło o tytuł „Najbardziej ekologicznej klasy” i nagrodę – przyrodniczą wycieczkę ufundowaną przez Fundację PlasticsEurope Polska w ramach projektu grantowego „Tworzywa sztuczne w różnych zastosowaniach to oszczędność energii i zasobów naturalnych” 2009/2010.
       Tego dnia nasza szkoła stała się pięknym, zielonym ogrodem w szkolnych murach i na zewnątrz, a każdy uczeń był zapalonym ekologiem – zażarcie walczącym o ocalenie przyrody.
       Wyszliśmy poza mury szkoły, dzieci z klas I-III w cieple wiosennego słońca uroczyście otworzyły Obserwatorium Kosa Ciekawskiego, dzięki któremu będziemy podglądać przyrodę naszym szkolnym ogrodzie. Klasy pierwsze otrzymały pieczę nad warzywniakiem, drugoklasiści nad skrzynią zmysłów, w której będą hodować zioła, a trzecioklasiści nad sadem.
       Przybyli do nas goście – pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, panowie Zbigniew Zagrodzki i Bartosz Bujnik. Tego dnia podzielili się z dziećmi swoimi pasjami – ornitologiczną i entomologiczną. To pod ich czujnym okiem założyliśmy ostoję ptaków, zawieszając na drzewach budki lęgowe, oraz hodowlę larw owadów. Dziękujemy obu panom za zaangażowanie, fachowość i bycie razem z nami.
      

 


       Na koniec wyruszyliśmy na wiosenny marsz oznajmiający wiosnę mieszkańcom osiedla Zawada, połączony z rozdawaniem ulotek promujących ekologiczny tryb życia.
       Impreza udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu samorządu szkolnego, ekozespołów, dyrekcji oraz grona pedagogicznego. W tym dniu żaden uczeń się nie nudził. Pokazaliśmy, że razem można zdziałać naprawdę wiele, a potrzebne są tylko chęci i dobry pomysł. Uczniowie udowodnili, że ważkie problemy współczesnej cywilizacji związane z nadprodukcją śmieci są im znane i że są gotowi zmierzyć się z nimi. My, dorośli, uwierzyliśmy, że młode pokolenie ma wiele pomysłów na rozwiązanie bolączek współczesności i że jest gotowe wziąć odpowiedzialność za losy błękitnej planety.
       Pozdrawiamy w wiosennym nastroju wszystkich elblążan!
      
      

Dorota Życzkowska, SP 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama