UWAGA!

Ekspresowa wystawa o Grudniu '70

 
Elbląg, Ekspresowa wystawa o Grudniu '70

Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci zaprasza na jednodniową wystawę „Grudzień 70 w Elblągu, w dokumencie archiwalnym”. Ekspozycję będzie można obejrzeć 18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 21.

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida oraz Archiwum Państwowe w Gdańsku. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne związane z upowszechnianiem wiedzy dotyczącej najnowszej historii Elbląga lat 1970–1971.
       - Ekspozycja ta przybliża przyczyny, przebieg i rozwój sytuacji w Elblągu w grudniu 1970 r. oraz styczniu 1971 r. poprzez wybrane fragmenty dokumentów archiwalnych i relacji prasowych – mówi Grzegorz Wołoszczak, współorganizator przedsięwzięcia.
       Znaczna część materiałów prezentowanych na wystawie dotyczy represji wobec zatrzymanych demonstrantów, wraz z opisami tych zdarzeń. Były one sporządzane i gromadzonymi przez związki zawodowe w celu wypłaty odszkodowań. Publikowane na wystawie dokumenty pochodzą ze zbiorów IPN, AP w Gdańsku i Biblioteki Elbląskiej. Ekspozycja składa się z 20 plansz formatu 100 cm x 70 cm.
       Autorami wystawy są: Stanisław Flis, Alicja Gdaniec i Robert Kwiatek. Podziękowania organizatorzy kierują do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 21, która użyczyła szkolnych sal do wyeksponowania zbiorów, a także do Krzysztofa Drażby, kierownika Referatu Edukacji Historycznej IPN
       Wystawa odbędzie się 18 grudnia w SP 21 i potrwa od godziny 15 do 20. Wstęp na nią jest wolny. Dodatkowo pierwszych 6 osób otrzyma książkę wraz z płytą CD „Grudzień 70 – Pamiętamy”. Książki przekazał UM w Elblągu.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama