UWAGA!

Ekstremalna Droga Krzyżowa odwołana

 Elbląg, Ekstremalna Droga Krzyżowa odwołana
fot. nadesłana, arch. portel

W związku z pandemią koronawirusa zaplanowana na 3 kwietnia Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu zostaje odwołana. Nie oznacza to, że tegoroczna EDK przestaje istnieć, a jedynie staje się drogą w wymiarze duchowym.

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby ludzie EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

Jak mówi rzecznik #EDK ks. Zbigniew Gełdon od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl.

Życie samo się nie zrobi. Warto w tym Wielkim Poście poświęcić swój czas na formację. Formacja to praca nad własnym rozwojem, kształtowanie się, by być w lepszej formie. Proponujemy do tego rozważania przygotowane na tegoroczną EDK. Przebaczenie to jedno z poważniejszych i bardzo trudnych wyzwań, przed jakimi każdy człowiek staje niejeden raz
       w życiu. Przebaczenie, nie jest zapomnieniem, jest tak samo jak EDK drogą. To nie jednorazowe wydarzenie, uwalniające nas z trudnych wspomnień, ale długotrwały proces. Często bolesny, ponieważ wymaga zmierzenia się z tym, co dla nas trudne. To droga, którą rozpoczynamy od zranienia, aby dojść do uzdrowienia. Na stronie www.edk.org.pl znajdziemy również wskazówki, jak się modlić, jak się przygotować do rozważania Drogi Przebaczenia.

W parafii św. Brata Alberta w Elblągu w dniu, w którym miało być oficjalne wyjście na EDK tj. 3 kwietnia o godz. 17.30 będzie transmitowana za pośrednictwem strony internetowej na youtube.com/parafiaalberta Droga Krzyżowa z tegorocznymi rozważaniami EDK. Zachęcamy, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Można zaangażować się w pomoc ludziom starszym i tym, którzy są na kwarantannie, zachowując oczywiście wszelkie środki ostrożności. Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny, służby sanitarne i mundurowe.

Sztab EDK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • mochery w domu siedzieć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  17
  qwertyuiop(2020-03-31)
 • ale dlaczego ? w tym roku mogłaby być jeszcze bardziej ekstremalna; P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  wieżący(2020-03-31)
 • a to niespodzianka
 • I dobrze. Święta w gronie rodzinnym spędzimy jak co roku. Minus tałatajstwo z UK bo wolnego od zmywaka na 14 dni kwarantanny nie dostanie żaden karierowicz angielski.
 • Ekstremalności im sie zachciało. Do Włoch na piechotę ich wysłać pomagać w szpitalach przy chorych lub pochówku zmarłych co w domach gniją. Wtedy się duchowo przestroją i oczyszczą.
 • Idźcie, idźcie, byle "dwójkami". Przecież On nie pozwoli by stało się wam coś złego? Ja zaś zostanę przy nauce, zabobony mi nie po drodze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  7
  KrzyżowaPrzebłagalna(2020-03-31)
 • do tych u gory, pies wam mordke lizał ten z galerii pod psem i kotem :D obok kota na czerwonym tle
 • kolejny absurd : Rząd zdecydował się także rozszerzyć obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Od teraz będzie dotyczył także rodzin i bliskich. Czyli śpimy razem w jednym łóżku, jemy śniadanie, kapiemy się w tej samej łazience. A jak idziemy na spacer to tak jak byśmy byli dla siebie obcy !!! Ha, ha, ha. Takie rzeczy tylko w Polsce
 • Jak sama nazwa wskazuje ma być ekstremalna i teraz jest do tego okazja. Z pewnością stwórca będzie miał ich pod opieką i nic złego się nie stanie.
 • Po wykształcenie lepiej idźcie i rozum po drodze odbudujcie zamiast szopkę urządzać. Boga macie wszędzie, przede wszystkim w domu.
 • @KrzyżowaPrzebłagalna - a kogo obchodzi z czym ci po drodze. .. ..
 • kościół katolicki, to największa zaraza jaka trawi społeczeństwo polskie i to od dawna niestety, to wrzód i pasożyt łonie społeczeństwa 20 miliardów zł. rocznie tyle pochłania ten wrzód z naszych podatków. a rodzice ciężko chorych dzieci błagają o wsparcie przez telewizję, prawdziwy temat rzeka o ile żyło by się lżej gdyby nie klechy zakonnice i cała reszta tego towarzystwa które tylko chciało by tylko leżeć i żreć kosztem innych.
Reklama