[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekstremalna Droga Krzyżowa odwołana

 
Elbląg, Ekstremalna Droga Krzyżowa odwołana
fot. nadesłana, arch. portel

W związku z pandemią koronawirusa zaplanowana na 3 kwietnia Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu zostaje odwołana. Nie oznacza to, że tegoroczna EDK przestaje istnieć, a jedynie staje się drogą w wymiarze duchowym.

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby ludzie EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

Jak mówi rzecznik #EDK ks. Zbigniew Gełdon od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl.

Życie samo się nie zrobi. Warto w tym Wielkim Poście poświęcić swój czas na formację. Formacja to praca nad własnym rozwojem, kształtowanie się, by być w lepszej formie. Proponujemy do tego rozważania przygotowane na tegoroczną EDK. Przebaczenie to jedno z poważniejszych i bardzo trudnych wyzwań, przed jakimi każdy człowiek staje niejeden raz
       w życiu. Przebaczenie, nie jest zapomnieniem, jest tak samo jak EDK drogą. To nie jednorazowe wydarzenie, uwalniające nas z trudnych wspomnień, ale długotrwały proces. Często bolesny, ponieważ wymaga zmierzenia się z tym, co dla nas trudne. To droga, którą rozpoczynamy od zranienia, aby dojść do uzdrowienia. Na stronie www.edk.org.pl znajdziemy również wskazówki, jak się modlić, jak się przygotować do rozważania Drogi Przebaczenia.

W parafii św. Brata Alberta w Elblągu w dniu, w którym miało być oficjalne wyjście na EDK tj. 3 kwietnia o godz. 17.30 będzie transmitowana za pośrednictwem strony internetowej na youtube.com/parafiaalberta Droga Krzyżowa z tegorocznymi rozważaniami EDK. Zachęcamy, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Można zaangażować się w pomoc ludziom starszym i tym, którzy są na kwarantannie, zachowując oczywiście wszelkie środki ostrożności. Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny, służby sanitarne i mundurowe.

Sztab EDK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • mochery w domu siedzieć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 17
  qwertyuiop(2020-03-31)
 • ale dlaczego ? w tym roku mogłaby być jeszcze bardziej ekstremalna; P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  wieżący(2020-03-31)
 • a to niespodzianka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2020-03-31)
 • I dobrze. Święta w gronie rodzinnym spędzimy jak co roku. Minus tałatajstwo z UK bo wolnego od zmywaka na 14 dni kwarantanny nie dostanie żaden karierowicz angielski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 9
  (2020-03-31)
 • Ekstremalności im sie zachciało. Do Włoch na piechotę ich wysłać pomagać w szpitalach przy chorych lub pochówku zmarłych co w domach gniją. Wtedy się duchowo przestroją i oczyszczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 9
  (2020-03-31)
 • Idźcie, idźcie, byle "dwójkami". Przecież On nie pozwoli by stało się wam coś złego? Ja zaś zostanę przy nauce, zabobony mi nie po drodze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 7
  KrzyżowaPrzebłagalna(2020-03-31)
 • do tych u gory, pies wam mordke lizał ten z galerii pod psem i kotem :D obok kota na czerwonym tle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2020-03-31)
 • kolejny absurd : Rząd zdecydował się także rozszerzyć obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Od teraz będzie dotyczył także rodzin i bliskich. Czyli śpimy razem w jednym łóżku, jemy śniadanie, kapiemy się w tej samej łazience. A jak idziemy na spacer to tak jak byśmy byli dla siebie obcy !!! Ha, ha, ha. Takie rzeczy tylko w Polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2020-03-31)
 • Jak sama nazwa wskazuje ma być ekstremalna i teraz jest do tego okazja. Z pewnością stwórca będzie miał ich pod opieką i nic złego się nie stanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2020-03-31)
 • Po wykształcenie lepiej idźcie i rozum po drodze odbudujcie zamiast szopkę urządzać. Boga macie wszędzie, przede wszystkim w domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2020-03-31)
 • @KrzyżowaPrzebłagalna - a kogo obchodzi z czym ci po drodze. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 5
  marek999(2020-03-31)
 • kościół katolicki, to największa zaraza jaka trawi społeczeństwo polskie i to od dawna niestety, to wrzód i pasożyt łonie społeczeństwa 20 miliardów zł. rocznie tyle pochłania ten wrzód z naszych podatków. a rodzice ciężko chorych dzieci błagają o wsparcie przez telewizję, prawdziwy temat rzeka o ile żyło by się lżej gdyby nie klechy zakonnice i cała reszta tego towarzystwa które tylko chciało by tylko leżeć i żreć kosztem innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 5
  gestum(2020-03-31)
Reklama