UWAGA!

Elbląg Czyta Dzieciom z policjantami

2013-07-19
Aktualizowany 2013-07-20 10:09
Elbląg, Elbląg Czyta Dzieciom z policjantami

W przyszłym tygodniu Święto Policji. Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych razem z elbląskimi policjantami przygotowują atrakcje dla najmłodszych. W niedzielę 28 lipca o godz. 14 zapraszamy na czytankę do Ratusza Staromiejskiego.

„Kodeks Małego Policjanta” – to hasło, które będzie nam towarzyszyć na niedzielnym spotkaniu. Dzieci dowiedzą się, jakimi cechami i postawami powinien wyróżniać się funkcjonariusz policji. Pomogą w tym historie zawarte we fragmentach książek i opowiadań, które będą czytać sami stróże prawa. - Chcemy, żeby dzieci nabierały zaufania do policjantów i nie bały się ich. Będziemy podkreślać, że to funkcjonariusze zaufania publicznego. Najmłodsi powinni mieć taki wskaźnik pewnych wartości, którymi kieruje się każdy policjant, wiedzieć, czym się zajmuje - mówi Katarzyna Ciszewska-Wojtas ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych. Pierwsza część poświęcona czytaniu, będzie prowadzona przez Komendanta oraz funkcjonariuszy elbląskiej Policji. Spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim, tym razem wyjątkowo o godzinie 14.
       Druga część to atrakcje na wolnym powietrzu. Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Policja przygotują mini tor rekrutacji policyjnej dla dzieci. Ta część odbędzie się przy Bulwarze Zygmunta Augusta, Terminal Żeglugi, od godziny 15. Przejdziemy tam wspólnie, po czytance w Ratuszu Staromiejskim. – Mini rekrutacja będzie do pokonania w odpowiednim czasie, który będzie mierzony. Na każdego wytrwałego uczestnika, który przejdzie cały tor przeszkód, będzie czekał dyplom, jakaś niespodzianka. Będą również inne atrakcje przygotowane przez elbląską Policję, m.in. pokazy policyjnego sprzętu, pokazy tresury psów służbowych, konkursy dla najmłodszych, prezentacja bezzałogowego śmigłowca filmującego, pokazy ratownictwa medycznego. Zapraszamy serdecznie całe rodziny. – dodaje podinsp. Piotr Cioła, Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń.
      
Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama