UWAGA!

Elbląg nadaje TON

 Elbląg, Elbląg nadaje TON
fot. arch. UM w Elblągu

Od 22 do 28 maja w Elblągu odbędzie się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Uroczysta inauguracja odbędzie się o godz. 11 przemarszem sprzed Urzędu Miejskiego w Elblągu na Stare Miasto.

24 maja w Bażantarni odbędzie się piknik integracyjny, a w programie gry, zabawy, tańce, śpiewy, degustacje i ognisko.

Szczegółowy program Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w tym linku.

Łukasz Mierzejewski, UM w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • jak jest darmowe jedzenie to i będę ja
  • Dlaczego jest tak skandalicznie mało miejsc dla ludzi niepełnosprawnych poruszających się na wózkach i o kulach ?! Gdzie jest kąpielisko miejskie by osoby niepełnosprawne mogły w lato się ochłodzić (bo taki "wynzalazki" jak wanna z drzwiami dla niepełnosprawnym to w Elbląskim nie dotują)
  • Zaprosić Kaczyńskiego, bo jest niepełnosprawny ze wszech miar : politycznie, umysłowo, fizjologicznie, geriatrycznie itp.... @ dr. Kilder
  • Autor artykułu powinien wiedzieć, że poprawnym określeniem jest osoby z niepełnosprawnością, gdyż niepełnosprawność jest czymś co im towarzyszy i nie definiuje ich całkowicie. Inicjatywa oczywiście jak najbardziej fajna i potrzebna.
  • @Ryzozwierz - Tak jest psycholoszku
  • Czy ro "przemarszem sprzed Urzędu Miejskiego w Elblągu na Stare Miasto. " traktować jako szyderstwo z kalectwa ?! Ja mam poważny kłopot z przejściem 40 metrów o kulach !
  • @Ryzozwierz - Osoby niepełnosprawne nie są w pełni sprawne. Coś im nie działa. Po co zaklinać rzeczywistość? Przecież tu nie chodzi o to, żeby kogoś obrazić. Jak tylko sformułowanie "osoby z niepełnosprawnościami" się upowszechni, zaczniecie są na nie obrażać, a potem tworzyć jeszcze dłuższe opisówki.
  • Też mam problemy z chodzeniem i ten ''przemarsz'' przyjmuję ze zdumieniem i niedowierzaniem. Komuś się chyba akcje pomyliły.
  • Plakat przecież nieczytelny z tak małym drukiem. Brak wyobraźni, autorzy.
Reklama