UWAGA!

Elbląg Wakacyjną Stolicą Polski?

2008-07-07
Aktualizowany 2008-07-07 14:13

Jest to możliwe, jeśli nasze miasto zdobędzie odpowiednią ilość głosów w konkursie, który trwa na stronie internetowej www.rankingmiast.com.pl. Jak na razie prowadzi Zielona Góra, przed Wejherowem i Stargardem Szczecińskim. Konkurs potrwa do końca sierpnia.

15 czerwca wystartował pierwszy konkurs na Wakacyjną Stolicę Polski. Potrwa on do 31 sierpnia, a zwycięzcą zostanie to miasto, które otrzyma najwięcej głosów. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym, który potrwa do 15 lipca, głosy będą oddawane łącznie z głosami do rankingu ogólnego. Każdy będzie liczył się podwójnie. Etap ten można nazwać kwalifikacjami. 7 miast, które otrzymają w ten sposób najwyższą średnią ocen, zostanie zakwalifikowanych do konkursu. Dodatkowo trzy miasta zostaną wybrane przez administratora strony www.rankingmiast.com.pl i będą to miasta powszechnie uznawane za turystyczne. Aktualna klasyfikacja miast będzie regularnie pojawiać się na stronie o konkursie. Klasyfikacja ta może się różnić od głównego rankingu, gdyż brane w tym etapie będą pod uwagę jedynie głosy oddane od 15 czerwca.
     16 lipca zostanie podana informacja o wszystkich 10 miastach, które zakwalifikowały się do konkursu. Tego samego dnia rozpocznie się drugi etap. Aby zagwarantować jego obiektywność głosować będą mogły jedynie osoby posiadające własne konta na www.rankingmiast.com.pl . Głosy będzie można oddawać jeden raz dziennie na jedno wybrane miasto. Nie będzie się przyznawać im punktów w skali od 1 do 10, a jedynie oddawać na nie głosy. Punkty i miejsca uzyskane przez miasta w kwalifikacjach nie będą brane pod uwagę. Aktualne wyniki będą widoczne dla osób biorących udział w głosowaniu po oddaniu głosów. Etap ten potrwa do 15 sierpnia.
     Od 16 sierpnia wyniki głosowania będą utajnione, sposób oddawania głosów jednak się nie zmieni i będzie wyglądał tak samo jak w drugim etapie. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia, a 1 września zostaną podane oficjalne wyniki.
     I właśnie Elbląg "wskoczył" na 8 miejsce (a jeszcze kilkanaście minut wcześniej był na 12) w rankingu mając na swoim koncie 5.212 głosów. Jak widać wszystko się jeszcze może zdarzyć…
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sven Uczciwość nie pozwala mi na oddanie głosu na nasze miasto. Niby czym zasługiwałoby na takie miano? Elbląg nie wykorzystuje swojego potencjału turystycznego ani trochę, więc wakacyjną stolicą Polski nie będzie, dopóki się to nie zmieni. Przede wszystkim brakuje tutaj tanich, ale komfortowych hosteli. Druga sprawa to promocja. Dlaczego władze nie robią nic, by promować Elbląg na szeroką skalę? Przecież mamy genialne położenie, ludzie z południa Polski mogliby instalować się u nas, a potem stąd podbijaliby sobie nad morze, wszak to godzinka drogi. Ale teraz tego nie ma, bo w Eg są same drogie hotele, na które nie stać zwykłych turystów. Poza hotelami co pozostaje? Camping i akademiki. Śmiech na sali innymi słowy.
 • JEZU co za tytuł. .. .. !!!! Jest coraz gorzej, . .. ..
 • Co to ma z realiami kiedy urznicy mogą siedzieć i głosować raz dziennie na nasze miasto na przykład ! Można głosować tylko raz dziennie na wybrane miasto ! taka informacja pojawia sie jesli oddasz głos dwa razy raz po razie. LIPA
 • Ten tekst mnie rozwalił to o naszym mieście oby napewno ", ,, Elbląg ze swoimi zabytkami jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Warto pospacerować po Starym Mieście, podziwiając średniowieczne, gotyckie budowle i rekonstruowane stylowe kamieniczki. Chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miejscem jest kompleks leśny zwany Bażantarnią. Na turystów czekają tu ciekawe trasy spacerowe, muszla koncertowa i amfiteatr. .. ."
 • Tu to poprostu przesadzili to nawet nie jest śmieszne ". .. Port Elbląg jest największym polskim portem Zalewu Wiślanego. Położony jest nad rzeką Elbląg, w odległości 6 km od jej ujścia do Zalewu Wiślanego. Zalew Wiślany łączy się z Zatoką Gdańską drogą śródlądową rzeką Szkarpawą oraz przez Cieśninę Piławską w pobliżu Bałtijska. Port Elbląg jest portem regionalnym obsługującym zalewową i bałtycką żeglugę przybrzeżną towarową i pasażersko - turystyczną. Rocznie przewozi się w Elblągu ponad 25 tys. pasażerów w tym ok. 7 tys. w relacji Elbląg-Kaliningrad. "
 • Oj a kogo prawda obchodzi - dla ułatwienia wystarczy wyobrazić sobie że jest to wszystko czego nie ma i klikać proszę.
 • Zróbcie Elblągowi dobrze, tak jak Polacy zrobili przy głosowaniu internetowym na Katyń. A jak przypadkiem wygra, to będzie można już oficjalnie się wstydzić a te "atrakcje" jakie oferuje Elbląg. .Niech jeszcze Modrzewinę na tą listę wciągną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinaeel(2008-07-07)
 • nie wiem jak wy ale ja zagłosowałam. .. a noż przyjedzie wiecej turystów i troche sie zmieni
 • Wiele się zmieni jak jedynym miejscem gdzie można na mieście iść za potrzebą to dom i pub - jak zamknięte albo za daleko to można nową starówkę obsikać.
 • Nie no ja nie wytrzymam elblag i wkacyjna stolica Polski no rece opadaja. stolica ale chyba czerwonych. Nie ma co wakacje w eg w deche tyle imprez rozrywek kultury a ile zabytkow oj oj oj. Plakac sie chce moze jeszcze metropolia chce zostac buhahahahah ZAL ZAL ZAL ZAL. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zajefajnie(2008-07-07)
 • Proszę Państwa, trochę pokory - Elbląg wakacyjną stolicą Polski - to chyba żart. Pierwszy kwietnia już minął. Nie żartujmy sobie z umierającego miasta. TONĄCY SIĘ BRZYTWY CHWATA. Tak jest i wtym przypadku.
 • wakacyjna wioska polska - OK
Reklama