UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Inicjatywa Obywatelska z wizytą u prezydenta Elbląga

 
Elbląg, Elbląska Inicjatywa Obywatelska z wizytą u prezydenta Elbląga

29 listopada naszemu przedstawicielowi Rafałowi Traks, który wywodzi się z Fundacji Republikańskiej udało się spotkać z prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem. Na spotkaniu rozmawiano o wdrożeniu w Elblągu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej oraz wsparcia ze strony prezydenta, ale również Urzędu Miejskiego samego pomysłu oraz jego promocji.

Podczas spotkania Rafał Traks przedstawił prezydentowi otwarte porozumienie organizacji pozarządowych i ruchów obywatelskich, projekt uchwały oraz plusy tego narzędzia partycypacji społecznej. Nasz przedstawiciel zaprezentował również cele utworzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, którymi są zachęcanie mieszkańców do brania czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności, budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za miasto. Przyznanie mieszkańcom Elbląga prawa inicjatywy uchwałodawczej realizuje ponadto zadanie gminy, jakim jest wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej, w tym wdrażanie programów pobudzania aktywności obywatelskiej oraz przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Elbląg powinien dołączyć do czołówki miast, które wprowadziły w życie obywatelską inicjatywę uchwałodawczą. Powinniśmy kierować się wzorem innych miast w Polsce, takimi jak Gdynia, Szczecin, Słupsk, Sopot, Toruń, Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa czy Opole – przekonywał Rafał Traks.
       Prezydent wstępnie wyraził aprobatę dla tego pomysłu i uznał, że Elbląg jako miasto zmierzające w kierunku otwarcia na obywateli zasługuje na prawo własnego projektu uchwały czy stanowiska. Elblążanie powinni mieć możliwość przedstawiania własnych projektów uchwał na sesji Rady Miasta. Pierwszym krokiem społeczeństwa obywatelskiego było utworzenie budżetu obywatelskiego dzięki któremu mieszkańcy decydują, na co konkretnie zostanie wydana część pieniędzy z miejskiej kasy. Uważam, że należy pójść krok dalej – wtórował prezydent Grzegorz Nowaczyk. Prezydent obiecał, że przekaże projekt uchwały służbom prawnym Ratusza oraz przeanalizuje go pod kątem ilości wymaganych podpisów i zwróci uwagę na procedurę składania wniosku do Biura Rady. Spotkanie toczyło się w miłej atmosferze a prezydent zobowiązał się do zorganizowania kolejnego ze wszystkimi przedstawicielami Elbląskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
      
Elbląska Inicjatywa Obywatelska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama