UWAGA!

Elbląski bonsaista opowie o Japonii

Elbląg, Na zdjęciu Andrzej Tazuszel
Na zdjęciu Andrzej Tazuszel (fot. z archiwum).

Już 25 czerwca o godz. 17 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Tazuszelem pod hasłem „Taisho en - u źródeł..." w sali kameralnej kina „Światowid”.

- Spotkanie będzie okazją do wysłuchania relacji z podróży z Japonii, a także zadania pytań przez uczestników spotkania mówi Anna Brzeska z Elbląskiego Klubu Bonsai.
       Andrzej Tazuszel - prezes Elbląskiego Klubu Bonsai, ukończył Astronomię na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik sztuki bonsai. Jego przygoda z bonsai zaczęła się na studiach, gdy przypadkowo w jego ręce wpadła książka „Robimy Bonsai". Wówczas postanowił sam zdobyć umiejętności formowania miniaturowych drzewek. Najpierw jeździł na nauki do Wrocławia, później do Marka Gajdy do Warszawy, następnie szkolił się u mistrzów takich jak Vacłav Novak i Jurgen Zaar.
       Elblążanin Andrzej Tazuszel jest drugą osobą w Europie jedyną osobą w Polsce, która kształciła się u największych światowych mistrzów takich jak Salvatore Liporace z Włoch i Nobiuchi Urushibata w Japonii.
       Spotkania Elbląskiego Klubu Bonsai odbywają się w Centrum Kultury „Światowid" w Elblągu, raz w miesiącu w każdą przedostatnią sobotę w sali 38. Więcej informacji udziela Anna Brzeska drogą elektroniczną na adres: bonsai.elblag@wp.pl.
       Organizatorzy: Elbląski Klub Bonsai i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama