UWAGA!

Elbląski Jachtklub i "hotelarze"

 Elbląg, Elbląski Jachtklub i "hotelarze"
fot. nadesłana

Elbląski Jachtklub podjął współpracę z Zespołem Szkół Turystyczno-Hotelarskich mającą na celu możliwość pokazania młodzieży elblaskiego portu „od podszewki”.

Wieloletnie doświadczenie i wiedza żeglarzy zaowocowała pierwszym rejsem po Elbląskim Porcie. Uczniowie mogli na żywo obejrzeć infrastrukturę portu, terminal przeładunkowy, nadbrzeża naszej elektrociepłowni czy przepłynąć po raz pierwszy pod nowymi mostami.
       Cała wyprawa została poprzedzona kilkunastominutowym szkoleniem dotyczącym bezpieczeństwa na wodzie. Była to także ciekawa alternatywa dla klasycznej lekcji. Jachtklub dysponuje nowoczesnymi środkami ratunkowymi, takimi jak: kamizelki pneumatyczne, pirotechnika sygnałowa czy radiopławy EPIRB. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się nowoczesnym środkom ratunkowym.
       Tego typu zajęcia są najlepszą praktyczną nauką zawodu dla młodych ludzi. Mamy nadzieję na podjęcie szerszej współpracy i może w przyszłym roku kolejne zajęcia podejmą bardziej rozbudowaną tematykę bezpieczeństwa na wodzie, podstaw nawigacji czy innych tematów związanych z portowym charakterem naszego miasta.
      
Grzegorz Polak, Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A jakiż to związek mają te zajęcia z "praktyczną nauką zawodu" w ZSTH - no chyba że jakichś żeglarzy się tam szkoli teraz. ..
 • W zajęciach uczestniczyli uczniowie kierunku \"Eksploatator Portów\".
 • szkoła ma nowy zawód eksploatatorzy portów i terminali, warty uwagi Moja córka chodzi, wycieczek zawodowych dużo, byli na lotnisku, mają zajęcia praktyczne w porcie, teraz rejs dobrze ich ta pani szykuje do zawodu
 • to jest tak przyszłościowy kierunek dla dzieciaków w końcu jakaś szkoła ma coś na prawde wartościowego. Bo teraz w tych szkołach wszystkiego nawalone jest. Koleżanki córka chodzi do tej klasy i z opowiadań twierdzi ze kobieta od Zawodowych przedmiotów jest fantastyczna. I dużo wynosi z lekcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  noorman(2013-11-21)
Reklama