UWAGA!

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

 Elbląg, Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

W środę, 11 marca o godz. 18 Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza do Ratusza Staromiejskiego na prezentację "Pomorskiej Drogi św. Jakuba: Braniewo – Rostock".

Gościem spotkania będzie Ewa Chmielewska-Tomaczak, która przeszła ponad 900 km Pomorską Drogą św. Jakuba. Wyruszyła z Braniewa i m.in. przez Elbląg doszła do Rostocka w Niemczech. Najczęściej wędrowała sama, ale czasami ktoś jej towarzyszył. Radość z wędrówki, poznawanie ciekawych miejsc, spotkania z ludźmi - o tym wszystkim opowie Ewa, ilustrując swoją opowieść pięknymi zdjęciami. Na pewno po tym spotkaniu zamarzycie o wędrówce Pomorską Drogą! Kto z Was odważy się wyruszyć? Zapraszamy. Szczegóły wydarzenia pod linkiem.

Europejski Szlak Kulturowy Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do miasta Santiago de Compostela w Hiszpanii. Szlak ten przebiega również przez Elbląg - to Pomorska Droga św. Jakuba. Droga ta zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Świnoujście dochodzi do Rostocka w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba działa w Elblągu od 4 lat.

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama