UWAGA!

Elbląskie Muzeum na plaży

Elbląg, "złoto Bałtyku" www.wikipedia.pl
"złoto Bałtyku" www.wikipedia.pl

W dniach od 11 do 13 lipca 2008 roku w godz. od 12 do późnego wieczora, na plaży w nadmorskim Jantarze obywać się będą X Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Eliminacje tegorocznych mistrzostw odbyły się w Gdańsku, Gdyni, Sztutowie, Krynicy Morskiej, Dębkach oraz na Helu.

Dla wszystkich uczestników imprezy, organizatorzy przygotowali mnóstwo zabawy nad brzegiem morza. Finaliści zmierzą się w konkurencji poławiania kawałków bursztynu z przybrzeżnego stanowiska, a wygra oczywiście ten, który w czasie zaledwie kilku minut wyłowi jak największą ilość „złota Bałtyku”.
     Mottem przewodnim Mistrzostw jest hasło: region- bursztyn -tradycja, sztuka i kultura. Oprócz aktywnego wypoczynku organizatorzy realizują główny cel jakim jest: promocja walorów turystycznych Mierzei Wiślanej – polskiego bursztynowego wybrzeża. W trakcie finału tradycyjnie organizowane są konferencje naukowe oraz seminaria tematycznie związane z bursztynem.
     W tym roku, po raz pierwszy na tej niezwykle popularnej wśród turystów imprezie pojawi się stoisko promocyjne elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Muzealnicy zaprezentują warsztat średniowiecznego bursztynnika – Piotra Adamczyka, który przedstawi dawne techniki obróbki bursztynu, stosowane między innymi we wczesnośredniowiecznej osadzie Truso.
     W muzeum „pod chmurką” będzie można zagrać w starożytne i średniowieczne gry planszowe, otrzymać materiały dotyczące muzealnych ekspozycji oraz innej działalności placówki.
     Pozostaje mieć nadzieję, iż spotkanie z muzealnikami w plażowej atmosferze zainteresuje turystów na tyle, iż w czasie pobytu na Mierzei Wiślanej skierują swoje kroki do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama