UWAGA!

Elbląskie rekolekcje

 Elbląg, Elbląskie rekolekcje
(fot. nadesłane)

Po raz drugi na zaproszenie Parafii Wszystkich Świętych i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Pascha" z Elbląga, w Elblągu gościć będzie misjonarz, o. James Manjackal MSFS, który w dniach 9-12 września poprowadzi charyzmatyczne Rekolekcje.

W ubiegłym roku w rekolekcjach uczestniczyło ponad tysiąc osób. Tegoroczne zapisy rekolekcjonistów wskazują, iż będzie to ponad dwukrotna ilość wiernych. Goście zagraniczni jak i osoby z całej Polski tłumnie zjeżdżają na rekolekcje. Jak sami nam mówią, są zdecydowane nawet spać pod namiotami, aby uczestniczyć w rekolekcjach z o. Jamesem Manjackalem , który głosi słowo Boże z tak wielka mocą.
       Słowo na tegoroczne Rekolekcje to: „Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity…” Ew. Jana 15,5. To wezwanie Jezusa pozostaje aktualne w każdym czasie, bo On żyje, On jest jedynym lekarzem naszych dusz i ciał. Pragnie też, byśmy z wiarą i ufnością przychodzili do Niego. Takie świadectwo żywej wiary daje swoim życiem i posługiwaniem o. Manjackal. W swoim nauczaniu wzywa do pełni ufności i wiary w Jezusa, który przychodzi w Eucharystii, który jest jedynym Panem. Poprzez wspólną modlitwę i Eucharystię przynieść będziemy mogli Jezusowi swoje choroby, cierpienia, zawierzyć życie swoje i bliskich.
       Uczestnikami Rekolekcji mogą być tylko osoby zapisane (forma rekolekcji zamkniętych) i trwać będą ok. od godz.9 do 21 (od czwartku do soboty). W niedzielę rekolekcje będą trwały od 9 do 13, w tym dniu od 12 do 14 będzie wstęp wolny dla wszystkich chętnych osób z Elbląga i gości.
       Rekolekcje odbywać się będą w Hali Widowiskowo-Sportowej w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 135, rozpoczęcie rekolekcji odbędzie się 9 września (czwartek), o godz. 8.
       Więcej informacji na stronie organizatorów rekolekcji - www.rekolekcje.elblag.pl
      
Andrzej Dudo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Andrzeju, James, Jamesa czy Jams??? Proszę się zdecydować na formę imienia, bo to chyba obraźliwe dla takiego gościa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  purystajęzykowy(2010-09-06)
 • W mieście, w którym jest prawie 20 kościołów tylko licząc katoloków nie ma Księdza, który potrafiłby wygłosić porządne rekolekcje, tylko ludziska walą drzwiami i oknami na przyjezdnego? Czyżby nasze seminarium marnie kształciło? Kościelny.
 • Także uważam, że w naszym mieście jest za mało okazji by móc przeżywać swoją wiarę. Wielu młodych ludzi na prawdę wierzy mimo, że rzadko odwiedzają kościół czy jak to się mówi nie klepią różańców. Młodzież woli modlić się przez śpiew, pójść sobie na jakąś pielgrzymkę jak widzimy na rekolekcje z ciekawym doświadczonym gościem też chętnie pójdzie więc dlaczego nikt o to nie zadba by w naszym mieście było to czego społeczeństwo potrzebuje????? Bo urząd miasta ma na to. .Lepiej zorganizować "konferencje tematyczną " i wciskać ludziom kity że w 2020 będzie lepiej się żyło. .Śmiech na sali. Nigdy nie będzie lepiej skoro nie dba się o to w czym potencjał. W Egu młodzież nie ma żadnych perspektyw, kariera kończy się na poziomie liceum które jeszcze w miarę zapewniają edukacje na poziomie a potem albo wyzysk na stażu albo kto mądry to ucieka do innego miasta na studia. .Naprodukowałem się by walnąć komenta. .Ale co z tego jak w tym mieście głos ludu nie ma znaczenia. ..
 • Szanowny przedmówco- Wiara i potrzeba wiary nie ma się nijak do kościoła i potrzeby ograbiania naiwnych owieczek. To właśnie wykorzystywanie normalnej ludzkiej potrzeby wiary tak wypaczyło KK. Może, jak pokazuje zdjęcie tą niewydarzoną halę sportową zamienić na świątynię Ale taką dla ludzi a nie dla pazernego kleru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  @wczerwonym(2010-09-06)
 • @wczerwonym: jak taki jestes ograbiony osobiście (konkrety, a nie wodolejstwo) to zaproponuj coś może ???
 • OK, błąd w części wstępnej poprawiony. Zostało jeszcze drugie wejście - "Jamsem" - też trzeba poprawić. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  purystajęzykowy(2010-09-06)
 • Ludziska moje kochane; ) Nie narzekajcie, tylko przyjdźcie i zobaczcie. Gwarantuję, że coś z tych rekolekcji wyniesiecie dla siebie. Byłem w zeszłym roku i w tym roku będę również. Co do mojego przedmówcy to w 100% zgadzam się, że młodzież woli śpiew, pielgrzymki i tego typu formy wyrażania swojej wiary :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pawel90eg(2010-09-06)
Reklama