UWAGA!

Elbląskie służby będą świętować

 Elbląg, Elbląskie służby będą świętować
fot. nadesłana

W piątek, 6 maja 16 Batalion Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej, wchodzący w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej obchodzić będzie swoje doroczne święto. Z tej okazji na placu apelowym 16 batalionu przy ul. Królewieckiej 169 odbędzie się uroczysty apel pododdziałów, a potem na placu u zbiegu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego festyn mundurowy.

Dokładnie o godz. 11 na placu apelowym 16 batalionu przy ul. Królewieckiej 169 rozpocznie się uroczysty apel pododdziałów, w którym wezmą udział zaproszeni goście, rodziny, przyjaciele i sympatycy batalionu oraz żołnierze i pracownicy „jubilata”. W trakcie uroczystości zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy, wręczone wyróżnienia oraz przekazane życzenia. Część oficjalną uroczystych obchodów święta zakończy defilada pododdziałów. Bezpośrednio po uroczystościach na placu wszyscy uczestnicy udadzą się na teren Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego Łączności 16 batalionu, gdzie o godz. 12 nastąpi uroczyste otwarcie szóstego, wspólnego „Festynu Mundurowego”.
       W maju swoje święto obchodzą straż pożarna, straż graniczna oraz 16 batalion dowodzenia. Stąd też sześć lat temu zrodził się pomysł zorganizowania wspólnego festynu dla mieszkańców Elbląga i regionu. Właśnie 6 maja odbędzie się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju „Festyn Mundurowy” – zorganizowany wspólnie przez 16 Batalion Dowodzenia, Państwową Straż Pożarną, Placówkę Straży Granicznej, elbląską Policję Państwową, Służbę Więzienną oraz Służbę Celną. W bardzo bogatym programie mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych, które zadowolą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Można będzie zobaczyć pokaz szkolenia psów służbowych straży granicznej, policji, służby celnej i służby więziennej. W programie także pokazy działania drużyny bojowej straży pożarnej z zakresu ratownictwa chemicznego, działanie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, działanie patrolu saperskiego, działanie patrolu pieszego w ubezpieczeniu i tymczasowy posterunek kontrolny, pokazy statyczne sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb, koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Oczywiście dla wzmocnienia – żołnierska grochówka, przygotowana przez 16 batalion dowodzenia. Bawić będziemy się wspólnie do godz. 18.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama