UWAGA!

Elbląskie szkoły dla 6-latka. W poniedziałek konferencja

 Elbląg, Elbląskie szkoły dla 6-latka. W poniedziałek konferencja

W imieniu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego zapraszamy mieszkańców, zwłaszcza rodziców dzieci 6-letnich, na konferencję pt. „Elbląskie szkoły dla 6-latka”. Odbędzie się ona w poniedziałek, 29 lutego o godz. 16.30 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25.

Program konferencji:
      
 • Otwarcie konferencji - Witold Wróblewski Prezydent Elbląga
 • Elbląskie szkoły podstawowe przyjazne 6-latkom – Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki
 • Szkoła czy przedszkole? – Joanna Gawlicka, psycholog dziecięcy, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1
 • 6-latek w szkole – Karolina Witkowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, trener nauczycieli
 • Przygotowanie nauczycieli do pracy z 6-latkiem –Beata Pabian, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu
 • Szanse rozwojowe 6-latków – Małgorzata Zabiełło, psycholog szkolny.
Podczas spotkania:
       stoliki konsultacyjne - porady, informacje, rozmowy indywidualne z psychologiem i logopedą,
       prezentacje ofert elbląskich szkół podstawowych,
       pokaz artystyczny dzieci 6-letnich.
      
      
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No warto przyjść, samy fachowcy. Co jedna to lepsza! Szkoda czasu.
 • Specjaliści od propagandy żenada
 • jak za dużo pedagogów to ich ZWOLNIĆ a nie biedne maluchy zmuszać na siłę do chodzenia do szkoły!
 • Klimuszko to przewidział mówił że z czasem będzie potrzebnych więcej szpitali psychiatrycznych. Dzieci mają przeładowany program dźwigają potwornie ciężkie plecaki i boją się chodzić do szkoły bo na okrągło jakieś sprawdziany. Zastanówmy się jaką przyszłość dla tych młodych istot tworzymy.
 • .. .KASA, KASA i jeszcze raz KAPUSTA! tu nie liczy się DZIECKO! :(
 • A ta jedna pani specjalistka to nie ze szkoły żony pana wice? Oj widać którą szkołę promuje się. A o czym panie specjalistki mi powiedzą.
 • Z jednej strony zachęta Ministerstwa Edukacji, aby "zatrzymać "dzieci 6-letnie, które musiały rozpocząć swój obowiązek we wrześniu 2015 i spowodowanie normalnego rozpoczęcia tegoż obowiązku od 1 września 2016 r. jako dojrzałe 7-latki. A z drugiej strony niezrozumiała i irracjonalna konferencja, aby znowu wtłoczyć 6- letnie dzieci do szkół. Po co pedagodzy i psycholodzy robią wodę z mózgu rodzicom?Wiadomo, że w 99% te małe dzieci nie nadają się do szkół, bo po prostu jeszcze nie dojrzały i chcą się jeszcze przez rok pobawić. Dziwi również postawa władz miasta i departamentu edukacji. Przecież z dniem 1 stycznia 2016 obowiązek szkolny dziecko rozpoczyna od 7-lat. O co więc chodzi tutaj?Dlaczego nie bierze się dobra dziecka pod uwagę?
 • Panie dyrektorki oderwane od rzeczywistości. A jakie panie macie doświadczenie. Jedna nigdy z takimi dziećmi nie pracowała, a druga wieki temu!.
 • Sowicka to dyrektor? nie kierownik? A kiedy był konkurs?
 • musztarda po objedzie ponowie prezydenci, trzeba było o tym myśleć kilka miesięcy temu, a teraz kasa z budżetu ucieknie no chyba że zainwestować w wyprawkę tak z 1000 pln dla 6-latka, to w elblągu nagle znalazłoby się dużo zdolnych dzieci, ale na to brak odwagi panom prezydentom. a tak na marginesie to zrobić w ogóle dobrowolność i np jak rodzic leniwy stwierdzi że dziecko puści do szkoły w wieku 10 lat to zgoda ale w wieku 18 lat kończy edukację za państwowe pieniądze i idzie do roboty.
 • ależ ten pis do spółki z klerem zrobił ludziom wodę z mózgu w 90% państw europy dzieci w wieku 6 lat są dojrzałe do szkoły a polskie dzieci niestety nie, a ta szkoła w klasach 1-3 to w zasadzie i tak jak przedszkole!!!
 • W wieku 6 lat w innych krajach, bardziej rozwinietych od Polski, dzieci umieja juz czytac, pisac i liczyc. A nasze polskie dzieci nie sa gotowe. .. Rozwoj dzieci dzis a 30,20lat temu to przepasc. 5-6 latki umieja obslugiwac telefony laptopy itd. , ale literek nie moga sie uczyc, bo sa za male. Rodzice opamietajcie sie.
Reklama