UWAGA!

Elbląskie szkoły promują zdrowie

 
Elbląg, Elbląskie szkoły promują zdrowie
(fot. Anna Dembińska)

Odpowiednie nawyki żywieniowe w połączeniu z ruchem to najlepszy sposób na zdrowe życie. Wiedzą o tym uczestnicy akcji Szkoły Promujące Zdrowie, której wojewódzki finał odbył się dzisiaj w elbląskim Ratuszu Staromiejskm. Zobacz więcej zdjęć.

- Już od 11 lat jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie. Teraz po raz czwarty otrzymaliśmy ten certyfikat. Jest on dla nas nagroda i podziękowanie dla całej społeczności przedszkolnej – mówi Hanna Kusowska, dyrektor Przedszkola nr 13 w Elblągu. - Od najmłodszych lat uczymy dzieci nawyków zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Wspólnie z rodzicami chodzimy między innymi na rajdy turystyczne, prowadzimy wiele warsztatów kulinarnych czy artystycznych. Wprowadzamy wiele nowych programów, jak np. Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci przygotowują sobie same kanapki, mamy w przedszkolu gimnastykę i zabawy ruchowe na dworze.
       - W ostatnim czasie wiele się wydarzyło: otworzyliśmy Centrum Rekreacji Wodnej, które już jest oblegane przez młodzież, w naszym mieście odbył się Puchar Europy Nordic Walking, wcześniej odbył międzynarodowy Bieg Piekarczyka – wyliczał Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga. - Ostatnio też 23-letni elblążanin Sebastian Karaś przepłynął kanał La Manche wpław, pobijając nowy rekord Polski. Takie działania i takie postawy nie byłyby możliwe bez wcześniejszej edukacji. Dlatego bardzo się cieszymy, że tak wielu młodych ludzi, tak wiele szkół włączyło się w działania, które służą promocji zdrowia i promocji aktywnego trybu życia. Już 15 elbląskich placówek posiada certyfikaty szkół promujących zdrowie. Ta otwartość na zmiany oraz aktywne i twórcze zaangażowanie się w edukację prozdrowotną, to niewątpliwie zasługa nauczycieli, którzy zainspirowali młodzież i zachęcili do działania.
       Spotkanie w Ratuszu Staromiejskim było okazją do zaprezentowania dorobku szkół i przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego na temat realizacji programów prozdrowotnych. Podczas konferencji zostały również wręczone certyfikaty Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie".
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama