UWAGA!

Elblążanie kolędują

Grupa elblążan chciała podtrzymać tradycję świąteczną, polegającą na wspólnym kolędowaniu. Mimo pandemii nie poddali się i nagrali razem tradycyjną kolędę "Wśród nocnej ciszy".  

Kolęda nagrana została spontanicznie. Osoby, które podjęły się nagrania, nie są profesjonalistami, a pasjonatami. Nie były też robione próby, jednak realizacji nagrania podjął się elbląski muzyk Łukasz Gesek, który użyczył swojego studia nagrań oraz przygotował akustyczną aranżację.

W utworze zaśpiewało wiele osób m.in: Schola dziecięca działająca przy parafii Św. Mikołaja w Elblągu oraz opiekun zespołu ks. Piotr Kanarek. Swoje głosy dograła również młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz ksiądz Rafał Główczyński (znany w mediach społecznościowych jako Ksiądz z Osiedla), jak również elblążanie działający przy Centrum Nowej Ewangelizacji w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

- Koronawirus zatrzymał prace nad teledyskiem, jednak mimo przeciwności udało się przygotować tzw. lyrics video. Pandemia i zakazy nie pozwalają na tradyjne kolędowanie, jednak realizacja nagrania miała być światełkiem nadziei na lepsze jutro - piszą organizatorzy przedsięwzięcia, zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd. 
      
        

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama