UWAGA!

Elblążanie nagrodzeni w konkursie smyczkowym

 
Elbląg, Zdjęcie z konkursu FotoreportEl,  Kolorowy zawrót głowy,
Zdjęcie z konkursu FotoreportEl, Kolorowy zawrót głowy, fot. redruM

Od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) na Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursu Instrumentów Smyczkowych gościli w Elblągu młodzi muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach smyczkowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej.

W tegorocznym - czwartym już z kolei – Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych udział wzięło 130 skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów reprezentujących średnie szkoły muzyczne z terenu całej Polski. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
       Z uwagi na liczne grono uczestników muzycznych prezentacji można było słuchać w trzech elbląskich salach koncertowych: Bibliotece Elbląskiej, Ratuszu Staromiejskim oraz sali kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
       Wykonawców oceniały trzy komisje, w skład których weszli profesorowie akademiccy, specjaliści w każdej z kategorii. Konkurs przebiegał w grupach wiekowych: młodszej (gimnazjaliści) oraz starszej (licealiści). Na zakończenie odbyła się tradycyjna uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród uwieńczona koncertem laureatów.
       Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej. Drugie miejsca w swoich kategoriach instrumentalnych i wiekowych zajęli skrzypaczka Małgorzata Wójcik z klasy prof. Krystyny Jureckiej oraz Dariusz Gatza, którego nauczycielką jest pani Monika Juszko. Trzecie nagrody otrzymali wiolonczeliści: Jakub Grzelachowski z klasy pani Jadwigi Ewald oraz Anna Kolasińska z klasy pani Moniki Juszko. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje a z uczestnikami piątej edycji konkursu instrumentów smyczkowych spotkamy się ponownie za dwa lata.
      
      
ZPSM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama