UWAGA!

Elblążanie uczą się online

 Elbląg, Elblążanie uczą się online
fot. nadesłana

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu przy wsparciu merytorycznym Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wzięli udział w zdalnej lekcji przez Internet.

Polskie szkoły próbują się odnaleźć w obecnym czasie zagrożenia epidemicznego i proponują uczniom różne formy nauki online. Teoretycznie sprawa nie wygląda na bardzo skomplikowaną, ale sukces takiej formy edukacji zależy od wielu czynników – ludzkich (np. nastawienia nauczycieli i uczniów) oraz technicznych: np. dostępu do Internetu w miejscu zamieszkania, sprzętu (komputer, smartfon lub tablet) i oprogramowania (najlepiej darmowego).

Elbląscy nauczyciele postanowili sprostać wyzwaniom ostatnich dni. Przykładem mogą być lekcje online przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu. Uczniowie spotkali się w wirtualnej klasie, która została utworzona z wykorzystaniem darmowego oprogramowania. Każdy w swoim domu przed ekranem komputera (lub smartfonu) miał kontakt wizualny i dźwiękowy ze swoimi kolegami i koleżankami oraz nauczycielem, który udostępniał podopiecznym widok swojego ekranu.

– Na co dzień jestem nauczycielką informatyki w Szkole Podstawowej nr 4, gdzie spotykam się z moimi uczniami podczas lekcji w gabinecie przedmiotowym – mówi Iwona Dorożko. – Dzięki wsparciu merytorycznemu Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaplanowałam i przeprowadziłam tę lekcję i wszystko, co sobie założyłam, osiągnęłam. Oprócz treści dydaktycznych jednym z podstawowych celów było wsparcie emocjonalne moich podopiecznych z klasy VI d. Udało się! Dowodem są opinie dzieci podczas podsumowania zajęć, pełne zadowolenia. Już planuję kolejne tematy.

Nauczyciele zainteresowani narzędziami, które można wykorzystać podczas tego typu zajęć, mogą wziąć udział w darmowych warsztatach online. Zainteresowanych zapraszamy na stronę WMODN w Elblągu, gdzie mogą zapoznać się ze szczegółami propozycji.

 

informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama