UWAGA!

Elblążanka na Międzynarodowym Festiwalu

 Elbląg, Barbara Suchodolska,
Barbara Suchodolska, fot. nadesłana

Elblążanka zakwalifikowała się do finału I Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Dar z serca”. W Krakowie w dniach 18-19 listopada 2013 r. odbywały się zmagania festiwalowe, a 20 listopada, koncert galowy z udziałem 28 piosenkarzy z 10 krajów: Islandii,Szwecji, Rosji, USA, Litwy, Ukrainy, Włoch, Węgier, Rumunii i Polski. Wśród nich była, reprezentantka Lions Club Elbląg Truso - Barbara Suchodolska.

Inicjatywa zorganizowania festiwalu pojawiła się w krakowskich klubach Lions. Festiwal miał służyć promocji utalentowanych wokalnie osób niewidomych i niedowidzących. Projektem udało się zainteresować wiele klubów na kilku kontynentach. Uczestniczyło około 100 osób z zagranicy. Występy obejrzało prawie 1000 osób.
       Kluby Lions na całym świecie, od lat, zgodnie z zasadą „We serve” organizują różne przedsięwzięcia skierowane także do osób ze schorzeniami narządu wzroku. Wystarczy wymienić badania ostrości wzroku, zakup okularów, szczepienia przeciwko jaglicy i inne. W Polsce realizowany jest projekt „ Powiększalnik w każdej szkole”, warsztaty i konkursy dla dzieci niewidomych w przedszkolach i szkołach.
       Prace przygotowawcze do festiwalu trwały ponad rok. Jednym z warunków regulaminu konkursu było przygotowanie nie wykonywanej dotychczas piosenki i nagranie utworu na DVD.
       Mogłyśmy sprostać tym warunkom dzięki bezinteresownej pomocy i zaangażowaniu elbląskich Przyjaciół i Sympatyków. Kompozytor i reżyser wielu przedstawień, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu Wojciech Karpiński zadbał o przygotowanie wokalne naszej reprezentantki i nagrał konkursową płytę. Łukasz Gesek, uczestnik telewizyjnej „Bitwy na głosy” napisał i skomponował specjalnie na tę okazję, piosenkę o znamiennym tytule „ Jak ptak”.
       Udział w festiwalu dla naszej uczestniczki był niezapomnianym, wyjątkowym przeżyciem pełnym pozytywnych emocji i wiary w siłę ludzkich możliwości.
       Jej wyjazd i pobyt w Krakowie stał się realny dzięki naszej koleżance klubowej Barbarze Płyszewskiej, która nie szczędziła czasu i energii podczas przygotowań do występu i podróży.
       Serdecznie Wszystkim dziękujemy. Za dwa lata odbędzie się II Festiwal Piosenki dla Niewidomych. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej rywalizacji.
      
Prezydent LC Elbląg Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama