UWAGA!

Europe of all citizens

 
Elbląg, Europe of all citizens

Już w piątek 20 grudnia o godz. 14 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się międzynarodowa konferencja w ramach projektu „Europe of all citizens”. Tematami będą wybory do Parlamentu Europejskiego oraz miejsce młodzieży w mechanizmach demokracji.

Od sierpnia 2013 roku w Elblągu realizowany jest międzynarodowy projekt młodzieżowy, którego celem jest uświadomienie młodym ludziom, czym tak naprawdę jest demokracja, jaki wpływ na ludzi ma prawo wyboru oraz jak ważne są wybory do Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu realizowane są między innymi konsultacje społeczne, lekcje europejskie w szkołach oraz warsztaty fotograficzno-dziennikarskie.
       W Elblągu w najbliższy piątek odbędzie się międzynarodowa konferencja. Głos zabiorą m. in. dr Krzysztof Sidorkiewicz, pracownik naukowy PWSZ w Elblągu oraz Jakub Radzewicz, przewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Na zakończenie konferencji, tj. o godzinie 17 rozpocznie się wernisaż pt. „30 Małych – Wielkich Bohaterów Demokracji” ukazujący ludzi, których wpływ na kształtowanie demokracji w ich środowisku lokalnym jest olbrzymi. Wśród nich zajdą się osoby, które być może dobrze znasz!
       „Europe of all citizens” to projekt współtworzony przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Młodzieżową Radę Miasta Elbląga oraz dwie rumuńskie organizacje młodzieżowe z miejscowości Roman i Craiova.
      
       Projekt dofinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
      
      
Łukasz Sienkiewicz, koordynator Projektu „Europe of all citizens”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama