UWAGA!

Europejskie dotacje na edukację

Placówki edukacyjne z naszego otrzymają dofinansowanie unijne do swoich projektów. Dziś (31 maja) przedstawiciele gmin, powiatów i uczelni podpisali umowy z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z dotacji skorzysta m.in. elbląski Medyk.

– Edukację dofinansowujemy miedzy innymi z osi „Infrastruktura społeczna” Regionalnego Programu Warmia i Mazury na lata 2007–2013. Rozstrzygnęliśmy już wszystkie konkursy z tej osi priorytetowej – komentował Marszałek Jacek Protas. – Zainteresowanie nim ibyło bardzo duże. Rozdysponowaliśmy na szkolnictwo ponad 23 mln euro.
      
       Największe pieniądze dostanie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (ok. 23,5 mln zł) oraz Gimnazjum nr 2 w Mrągowie (15 mln zł), które wybuduje halę widowiskowo-sportową. Olsztyńska uczelnia zmodernizuje natomiast obiekty Wydziału Nauk Medycznych. Studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i dietetyki doczekają się nowoczesnych pracowni. Budowa Collegium Anatomicum pochłonie prawie 5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
      
       Dofinansowanie, w wysokości ponad 65 tys. zł, dostał także projekt „Modernizacja i wyposażenie laboratorium anatomicznego, sali medyczno-higienicznej i sali propedeutyki stomatologicznej w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu”. Projekt zakłada modernizację szkoły poprzez przekształcenie 3 sal dydaktycznych w pomieszczenia praktycznej nauki zawodu tj. laboratorium anatomiczne, salę medyczno-higieniczną i salę propedeutyki stomatologicznej. W ramach projektu wykonany zostanie kompleksowy remont sal oraz zakup wyposażenia do nich. Uczniowie otrzymają do dyspozycji nowoczesne pomoce naukowe. Z zakupionego sprzętu skorzysta ok. 260 uczniów.
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A co z naszym Elbląskim medykiem? przecież tyle pielęgniarek koończyło tę szkołę najlepiej zlikwidować wszystko niech Olsztyn się rozwija a Elbląg nich będzie w lamusie, dlaczego władze nie dążą do dego aby szkolnictwo wyższe było u nas na wysokim poziomie, dlaczego młodzież ma kształcić się w innych miastach a nie na miejscu, jednak to prawwda że jeszcze kilka lat a Elbląg będzie miastem emerytów i ręcistów, jeśli będą mieli z czego przeżyć tak jak dziś za 500 zł gratulacje dla władz strasznie dbają o nasze miasto.
Reklama