UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejskie dotacje na edukację

Placówki edukacyjne z naszego otrzymają dofinansowanie unijne do swoich projektów. Dziś (31 maja) przedstawiciele gmin, powiatów i uczelni podpisali umowy z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z dotacji skorzysta m.in. elbląski Medyk.

– Edukację dofinansowujemy miedzy innymi z osi „Infrastruktura społeczna” Regionalnego Programu Warmia i Mazury na lata 2007–2013. Rozstrzygnęliśmy już wszystkie konkursy z tej osi priorytetowej – komentował Marszałek Jacek Protas. – Zainteresowanie nim ibyło bardzo duże. Rozdysponowaliśmy na szkolnictwo ponad 23 mln euro.
      
       Największe pieniądze dostanie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (ok. 23,5 mln zł) oraz Gimnazjum nr 2 w Mrągowie (15 mln zł), które wybuduje halę widowiskowo-sportową. Olsztyńska uczelnia zmodernizuje natomiast obiekty Wydziału Nauk Medycznych. Studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i dietetyki doczekają się nowoczesnych pracowni. Budowa Collegium Anatomicum pochłonie prawie 5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
      
       Dofinansowanie, w wysokości ponad 65 tys. zł, dostał także projekt „Modernizacja i wyposażenie laboratorium anatomicznego, sali medyczno-higienicznej i sali propedeutyki stomatologicznej w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu”. Projekt zakłada modernizację szkoły poprzez przekształcenie 3 sal dydaktycznych w pomieszczenia praktycznej nauki zawodu tj. laboratorium anatomiczne, salę medyczno-higieniczną i salę propedeutyki stomatologicznej. W ramach projektu wykonany zostanie kompleksowy remont sal oraz zakup wyposażenia do nich. Uczniowie otrzymają do dyspozycji nowoczesne pomoce naukowe. Z zakupionego sprzętu skorzysta ok. 260 uczniów.
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A co z naszym Elbląskim medykiem? przecież tyle pielęgniarek koończyło tę szkołę najlepiej zlikwidować wszystko niech Olsztyn się rozwija a Elbląg nich będzie w lamusie, dlaczego władze nie dążą do dego aby szkolnictwo wyższe było u nas na wysokim poziomie, dlaczego młodzież ma kształcić się w innych miastach a nie na miejscu, jednak to prawwda że jeszcze kilka lat a Elbląg będzie miastem emerytów i ręcistów, jeśli będą mieli z czego przeżyć tak jak dziś za 500 zł gratulacje dla władz strasznie dbają o nasze miasto.
Reklama