UWAGA!

Europol

Elbląg, Europol
Fot. nadesłane.

To nazwa Klubu Europejskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu.

- Celem klubu jest uzyskanie przez uczestników wiedzy o państwach UE, ich geografii, historii, tradycji, kulturze i wzajemnych stosunkach. Propagowanie idei integracji europejskiej w szkole i poza nią. Udział w pojednaniu narodów Europy, w tym przełamywanie mitów i stereotypów - mówi Elżbieta Naumowicz, wychowawca w internacie ośrodka.
       Klub istnieje od 2004 roku, czyli momentu przystąpienia Polski do UE. Opiekunami SKE „Europol” są: Ewa Manista, nauczyciel języka polskiego, Zofia Molga, nauczyciel religii, Beata Bakun, nauczyciel języka niemieckiego oraz Elżbieta Naumowicz, wychowawca w internacie naszego ośrodka. Członkami klubu są uczniowie i wychowankowie z SOSW nr 2.
       Klub realizuje swoje cele poprzez prezentowanie kultury i życia publicznego w państwach europejskich. Zbieranie i upowszechnianie informacji o sytuacji międzynarodowej w Europie. Organizowanie i uczestnictwo w spotkaniach, konkursach, festynach, imprezach, wycieczkach, których celem jest upowszechnienie idei zjednoczonej Europy. A oto w jaki sposób podsumowuje zajęcia jedna z uczestniczek „Bardzo lubię chodzić na zajęcia klubu ponieważ poznajemy różne kraje UE. Chodzimy na wycieczki i zwiedzamy ciekawe miejsca w naszym mieście.”
      
      
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama