UWAGA!

Ferie w Elblągu. Półzimowiska, zajęcia w MOS i MDK

 Elbląg, Ferie w Elblągu. Półzimowiska, zajęcia w MOS i MDK
fot. arch. UM w Elblągu

Nadchodzące ferie, jak wiele wydarzeń w ostatnim czasie, odbywać się będą w szczególny sposób. Ferie na miarę epidemicznych obostrzeń i możliwości przygotował elbląski samorząd, bo po czasie wyjątkowej dla dzieciaków nauki zdalnej należy im się wypoczynek.

Miasto Elbląg jest organizatorem ferii zimowych dla dzieci w elbląskich placówkach oświatowych. Organizowane będą zarówno półzimowiska w wybranych szkołach, jak i zajęcia rozwijające zainteresowania sportowe i artystyczne w Międzyszkonym Ośrodku Sportowym i Młodzieżowym Domu Kultury. Podobnie jak w roku poprzednim wypoczynek jest organizowany dla 500 dzieci na półzimowiskach i dla około 200 dzieci w MOS i MDK. Łącznie Miasto przygotowało 700 miejsc, z których będą mogły skorzystać dzieciaki. Wszystkie zajęcia będą odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego, m.in. liczebność grup wynosić będzie maksymalnie 12 osób. Placówki, gdzie prowadzone będą zajęcia zabezpieczono w potrzebne środki higieny i dezynfekcyjne.  

 

Organizatorzy półzimowisk:
       - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3
       - Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2
       - Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41
       - Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12    
       - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27

 

Odpłatność - zgłoszenia
       Pełna odpłatność za turnus wynosi 340 zł (w tym 50 zł za wyżywienie). Miasto Elbląg pokrywa 40 procent kosztów, tj. 140 zł za uczestnika. Natomiast rodzice, podobnie jak w roku poprzednim, ponoszą koszt 200 zł.
       Osoby zainteresowane udziałem dziecka w półzimowisku mogą już zgłaszać się do placówek organizujących zimowiska.

 

W MOS i w MDK
       Zajęcia sportowe i artystyczne organizowane przez MOS i MDK w czasie ferii będą odbywały się w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30. Dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnej oferty na obiektach sportowych lub pracowniach artystycznych MDK (przy ul. Warszawskiej i Bema). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a samorząd zapewnia dzieciom biorącym w nich udział bezpłatne obiady. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego - dla ośmiu grup po 12 osób (zarówno w MOS, jak i w MDK). Zapisy na zajęcia prowadzone są już w obu placówkach.

 

Miejskie instytucje kultury
       Swoją ofertę feryjnych zajęć on-line dla dzieci przygotowują w tej chwili także miejskie instytucje kultury. Będą to zajęcia artystyczne, promujące czytelnictwo, historię miasta i regionu. Szczegółowa oferta zajęć zaprezentowana zostanie do końca roku, zamieszczona będzie także na stronach internetowych poszczególnych instytucji i przekazana mediom.

 

Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ha ha a przecież dzieci mają być w domu do 16? Rodzice na urlopy, by odprowadzać swoje dzieci na zajęcia!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    nauczyciel(2020-12-18)
  • Już zajęcia w MOS i MDK zostały zgłoszone jako półzimowiska i są za darmo, bo nauczyciele tam pracujący nie mają ferii. Jako nauczyciel powinieneś to wiedzieć. I nie siej fermentu. Rodzice pracują i chętnie skorzystają z tej oferty. Chyba że jesteś nauczycielem z MOS niezadowolonym ż e musiśz popracować.
Reklama