UWAGA!

Ferie w mieście nie muszą być nudne

 
Elbląg, Ferie w mieście nie muszą być nudne
(fot. Anna Dembińska)

- W tym roku przychodzi więcej młodzieży niż w latach poprzednich - twierdzi Janusz Pająk, koordynator ds. organizacji imprez MOSiR. - Zajęcia organizujemy przede wszystkim dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, ale młodzież ze szkół średnich również z nich korzysta.

Pierwsza połowa ferii już za nami. Elbląska młodzież ma w czym wybierać. "Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo" to kolejna odsłona darmowych atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszym tygodniu w zajęciach wzięło udział 2575 osób. Rekordowym dniem była środa - MOSiR odwiedziło ponad 600 osób, tylko z samego lodowiska skorzystało 301 uczniów.
       Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia strzeleckie. Każdy chce spróbować swoich sił, zarówno dzieci, jak i młodzież. Do broni podchodzą nie tylko chłopcy, ale także dziewczynki. - Dziś pierwszy raz byłam na strzelnicy w czasie ferii. Było naprawdę świetnie. Mogłam oddać 10 strzałów i większość z nich była celna. Na pewno jeszcze tu przyjdę - mówi 10-letnia Martyna Burzyńska.
       Parę minut przed godziną 11 kolejka na strzelnicę wciąż sięgała drzwi wyjściowych. - Na strzelnicy jestem drugi raz - opowiada 9-letni Paweł Szreder. - Dowiedziałem się o niej na zajęciach tanecznych. W czasie ferii biorę udział w wielu sportowych rozrywkach organizowanych przez MOSiR.

  Elbląg, Ferie w mieście nie muszą być nudne
(fot. Anna Dembińska)


       W tym roku sporym zainteresowaniem cieszy się też turniej tenisa stołowego. Codziennie przez salę przewija się kilkadziesiąt osób. W przeciwieństwie do strzelectwa, ten rodzaj rozrywki przyciąga głównie chłopców. Przy stole spotkałyśmy 8-letniego Olafa i 12-letniego Patryka. - Jest fajnie, chodzimy tu od początku ferii, graliśmy nawet w turnieju - mówią chłopcy.
       W drugim tygodniu ferii na uczniów również czeka wiele atrakcji i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Podsumowaniem ferii będzie Ice Party, czyli wspólna zabawa na lodzie. Impreza odbędzie się 5 lutego o godz. 18 na lodowisku Helena.
       Szczegółowy program zajęć można znaleźć na stronie MOSiR.
      

Agata Żurańska, Dorota Płaza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama