UWAGA!

Festyn pod znakiem uśmiechu

I Festyn Miejski "Zobacz uśmiech", zorganizowany w sobotę (18 września) na elbląskim lotnisku upłynął, zgodnie z zamysłem organizatorów festynu integracyjnego, pod znakiem uśmiechu i radości. Gospodarzami festynu byli uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Elblągu. Uczestnikami - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta oraz wychowankowie elbląskich przedszkoli.

Idea przewodnia jedności i wspólnoty skupiła chętnych do zabawy elblążan. Spotkanie w atmosferze wspólnej zabawy okazało się doskonałą płaszczyzną integracji opartej na wzajemnym szacunku i akceptacji.
       Inauguracji dokonał Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW nr 1, który pełniąc honory gospodarza i organizatora imprezy, serdecznie wszystkich powitał. W dalszej kolejności głos zabrał wiceprezydent Miasta Elbląga, Artur Zieliński, który życzył udanej zabawy w imieniu własnym i nieobecnego Prezydenta - Henryka Słoniny. Równie ciepło zrobiło się nam dzięki obecności dwóch niezwykłych Pań. O profesjonalną oprawę konferansjerską zadbały bowiem: Marta Hajkowicz, dziennikarka oraz Jolanta Tadla, aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       W bogatej ofercie programowej znalazły się m. in.: pokazy lotnicze Elbląskiej Grupy Paralotniowej, parada „ harleyowych” motocykli z Klubu Motorowego„Orzeł” i oryginalnych samochodów w asyście Policji, pokaz specjalistycznego sprzętu pozostającego na wyposażeniu Straży Pożarnej i Policji, prezentacja skoków spadochronowych oraz ekspozycja modelarzy samolotów i innych środków lokomocji dawnej i współczesnej. Niewątpliwą atrakcją imprezy był pokaz sprzętu medycznego, stanowiącego wyposażenie ambulansu.
       Niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczestnikom festynu zwiedzanie hangaru lotniczego i prezentacja nowoczesnego sprzętu lotniczego.
       Wspólnej zabawie towarzyszyły prezentacje dziecięcych zespołów muzycznych oraz gry i konkursy, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Gościom zaśpiewały rodzime „Koperniczki" oraz artyści ze Zwierzna, Markus i innych okolicznych miejscowości. Prym wiodły jednak niezwykle czarujące wokalistki z Gimnazjum w Stankowie, z którymi autorka tekstu weszła w niemałą komitywę, a wspólnie „falowało się ” nam do melodii radośnie i dobrze.
       Wśród zabaw ruchowych największą popularnością cieszyły się próby sprawnościowe: bieg zręcznościowy, rzut woreczkiem do celu, strzały na bramkę, toczenie opon, slalom na rowerze, skoki na trampolinie, kaczy chód, tor przeszkód, kształty.
       Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, czyli kalorycznych wypieków, w których przygotowaniu uczestniczyli uczniowie klas kucharskich, działających w naszym ośrodku. Staropolskim zwyczajem nie mogło też zabraknąć czegoś konkretnego „ na ząb”, zwłaszcza gdyby pogoda zawiodła, a więc rozgrzewającej grochówki.
       Warto wspomnieć, że spotkanie, obok zabawy i rekreacji, nie zatraciło też swego merytorycznego charakteru, który dotyczył poradnictwa psychologicznego i pedagogicznego.
       Przyglądając się twarzom rozbawionych uczestników festynu, można śmiało powiedzieć, że "zobaczyli uśmiech", a i sami byli jego źródłem. Współorganizatorami festynu, za sprawą którego i my, dorośli opiekunowie naszych podopiecznych i pociech, współuczestniczyliśmy w Ich radości, były następujące organizacje i instytucje: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Elbląski Aeroklub, Fundacja na rzecz Warmii i Mazur, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.
      
Edyta Pardo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama