UWAGA!

Festyn rodzinny w Łęczu

Elbląg, Atrakcją festynu były pokazy walki Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI
Atrakcją festynu były pokazy walki Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI

W niedzielę, 30 maja, na terenie Szkoły Podstawowej w Łęczu, odbył się Festyn Rodzinny. W organizację imprezy, obok szkoły, zaangażowało się Stowarzyszenie „Łęcze – wieś z perspektywą”. Zobacz fotoreportaż.

Festyn okazał się kolejnym udanym, wspólnym przedsięwzięciem szkoły i stowarzyszenia. Główną ideą była integracja środowiska lokalnego. Każdy z przybyłych gości znalazł dla siebie coś atrakcyjnego i mógł miło i aktywnie spędzić niedzielne popołudnie.
       Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Trudno powiedzieć czy bardziej przejęci byli mali artyści czy ich rodzice. Wydaje się ,że tych drugich mocniej zżerała trema.
       Dzieci sprawdzały swoje umiejętności w zawodach sportowych, konkursie plastycznym i turnieju łuczniczym .
       Nie zabrakło też turnieju dla rodziców. Mamy i tatusiowie zmierzyli się m. in. w konkursie skręcania maszynki do mięsa, w ubijaniu jajka i zawijaniu pączków.
       Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz aikido przygotowany przez adeptów tej niezwykle widowiskowej sztuki walki z Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI. Gromkimi brawami nagradzane były prezentowane ćwiczenia, które momentami płynnością i precyzją ruchów przypominały taniec.
       Zbyt silny wiatr uniemożliwił niestety wzniesienie się paralotni, ale i tak pokaz przygotowany przez paralotniarzy Elbląskiej Grupy Paralotniowej wzbudził ogromny zachwyt publiczności. Wzniesione nad boiskiem szkolnym skrzydło wyglądało imponująco.
       Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć kawiarenki ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą. Domowe wypieki cieszyły się ogromnym wzięciem. Dochód z kawiarenki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wycieczki szkolnej. Tradycją szkoły są wyjazdy uczniów na wycieczki, na które wcześniej z pomocą rodziców zarabiają pieniądze. W tym roku dzieci wyjadą do Szymbarka.
       Należy podkreślić, że zorganizowanie interesującego i urozmaiconego festynu było możliwe dzięki zaangażowaniu Elbląskiej Grupy Paralotniowej, Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI i Wolontariatu Studenckiego – Projektor.

 

oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • sobczyński tłuku karierowiczu ukraiński.
  • tak --takie dzialania sa warte nasladowania !!!!! brawo; brawo; brawo!!!!! mala miejscowosc moze byc przykladem dla wiekszych --warto organizowac takie imprezy uczac przy tym dzieci -- dajac wzor i pomysl mlodym !!!!
Reklama