UWAGA!

Filantrop Roman Badysiak

Elbląg, Filantrop Roku 2008 - Roman Badysiak
Filantrop Roku 2008 - Roman Badysiak (fot. rp)

Nieodpłatne świadczenie usług gastronomicznych, wspieranie organizacji wydarzeń kulturalnych, pomoc niesiona zarówno organizacjom, jak i osobom indywidualnym oraz wiele innych działań dobroczynnych. Jednym słowem - Filantrop Roku 2008. Tytuł ten, już po raz drugi, przypadł Romanowi Badysiakowi, właścicielowi Kawiarni „U Aktorów". Zobacz fotoreportaż z Gali.

Wnioski, zgłaszające kandydaturę Romana Badysiaka do konkursu o tytuł „Filantropa Roku", szacowały jego pomoc w minionym roku na ponad 23.000 zł. Wśród podmiotów, które skorzystały z jego działalności dobroczynnej, znalazły się m.in. kluby sportowe, stowarzyszenia, szkoły oraz instytucje kulturalne. Udzielone wsparcie miało charakter zarówno materialny jak i finansowy.
     Właściciel Kawiarni „U Aktorów" zaszczytny tytuł oraz statuetkę Ferdynanda otrzymał już po raz drugi. Jako Filantrop Roku 2006 był jednocześnie reprezentantem Elbląga w ogólnopolskim Konkursie „Dobroczyńca Roku", organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Decyzją internautów zwyciężył w kategorii mała i średnia firma współpracująca z organizacją pozarządową.
     Tytuł Filantropa Roku przyznawany jest już od dziewięciu lat podczas uroczystej Gali, Filantropa. W tym roku elbląskie święto dobroczynności przypadło 15 maja, a uroczystość poprowadził Mirosław Siedler w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Również i tym razem nie zabrakło części Artystycznej - wystąpił chór Bel Canto, kabaretowa Grupa Nobilitatis oraz Jacek Sienica z minikoncertem wiolonczelowym. Wieczór Gali to również występ gościa specjalnego - Ryszarda Rynkowskiego. Obecni na uroczystości mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć na żywo kilka utworów z nowej płyty artysty zatytułowanej „Zachwyt".
     Dorocznym punktem programu imprezy był także Konkurs o Kryształowe Serce. Jego zwycięzcą, również po raz drugi, został Rafał Postek (Citroen Auto Postek), ofiarowujący 4.500 zł w zamian za Serce. Stał się tym samym właścicielem statuetki na następny rok oraz - co było novum tegorocznej imprezy - towarzyszem Ryszarda Rynkowskiego podczas kolacji organizowanej tuż po uroczystości. Kwota ofiarowana za statuetkę zasiliła Fundusz Ryszarda Rynkowskiego, wspierający uzdolnioną muzycznie młodzież z Elbląga.
     Gala Filantropa zorganizowana została przez Fundację Elbląg, a patronat nad uroczystością objęli: Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, Lions Club, Lions Club Truso, Kiwanis International, Izba Przemysłowo-Handlowa, Cech Rzemiosł Różnych.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chciałabym podzielić sie swoimi odczuciami po ostatniej Gali "Filantrop Roku", jestem przedstawicielem stowarzyszenia, które złożyło wnioski dla 4 firm za okazane wsparcie w minionym roku, cieszę się, że jedna z nich wygrała /Kawiarnia "U Aktorów"Romana Badysiaka/, ale jednocześnie czuję niedosyt i rozczarowanie, bo byłam pewna, że wzorem lat ubiegłych wszyscy nominowani otrzymają list gratulacyjny i kwiatek /ten drugi niekoniecznie/, tym bardziej, że w momencie składania wniosków do Fundacji jej działacz bardzo naciskał, aby podczas uroczystości na sali był obecny właściciel bądź prezdstawiciel firm nominowanych, ale po co? Na telebimie na początku imprezy zostały wyświetlone nazwy wszystkich osób i firm nominowanych i potem byłi oni juz praktycznie niepotrzebni, wynika z tego, że teraz dodatkowo należałoby uhonorować nominowanych przez osoby lub stowarzyszenia wnioskujące do Fundacji? Owszem, część artystyczna była obszerniejsza niz dotychczas i wystąpiło więcej artystów, ale siedząc wśród tych właśnie nominowanych słyszałam, że są zawiedzeni i poczuli się odrobinę gorsi od 4 wskazanych przez Kapitułę Fundacji firm. Czyżby opłacenie występujących podczas Gali nie pozwoliło na zakup dwóch ryz ozdobnego papieru/ wpłynęły wnioski dla 40 firm i osób/ i wydruk podziękowań? Proszę o przemyślenie przez Funadcję przebiegu następnej Gali i jestem pewna, że proszę o to w imieniu nie tylko swoim!
 • WojŁawrynowicz Panie Romanie gratulacje i wielkie dzięki za pomoc w imprezie z Wikingami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2009-05-18)
 • a ja bym chcial wiedziec jakie to kluby sportowe uzyskaly wsparcie zwyciezcy. .bo jesli sa to takie twory jak atak czy jakies tance to jest kasa wyrzucona w bloto. ..
 • nie twoja kasa nie twoje błoto lepszy atak niz jakaś etna
 • Z tego miejaca pragne pogratulowac p. Badysiakowi. Kawiarnia "U Aktorów" była jednym ze sponsorów koszulek rozdawanych podczas meczu ze Olimpia - Stomil
 • Panie Romanie, dziękujemy za pomoc!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  www.tpg.org.pl(2009-05-19)
 • Jak co roku Badysiak wszystkim, którym pomógł kazał podpisać na siebie formularze, to staje się już nudne. Autor artykułu zapomniał jeszcze napisać że kwotę którą sobie naliczył /23000zł/to kwota z jego kosmicznym narzutem. Faktycznie ta kwota jest kilkukrotnie niższa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cezary C.(2009-05-19)
 • Cezary pretensje mniej do Fundacji Elbląg a nie do Badysiaka że takie a nie inne są zasady konkursu.
 • i nie kazał tylko prosił, jezeli pomaga to nie powinno być problemu dla tego który pomoc otrzymał podziękować w taki sposób przez wypełnienie głupiego formularza, chyba że mają w nawyku tak jak ty ani dziękuje ani pocałuj mnie w. .. tylko daj daj daj już widac do której kategorii kolega Cezary sie zalicza
 • cezary C. ty już stajesz sie nudny i okazuje się że jeszcze głupi skoro do ciebie nie dociera na jakiej zasadzie działa ten konkurs, skoro Badysiak komus pomógł to nie kazał ale poprosił o formularz, dla obdarowanego nie powinno to być problemów, chyba ze krtos nie potrafi powiedziec dziekuje lecz tylko wyciąga łape po kase tak jak ty
Reklama