UWAGA!

Finał będzie różowy

 
Elbląg, Finał będzie różowy

Niespodzianki nie było. Pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska za tydzień powalczy o tytuł najlepszego głosu w Polsce. W sobotnim odcinku talent show nie miała żadnego problemu z awansem do finału, a swoją konkurentkę pokonała 111 do 89 punktów.

Ósma edycja talent show „The Voice of Poland” zbliża się do końca. Na „placu boju” pozostało już tylko czworo uczestników. Wśród nich pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska. W sobotnim (19 listopada) odcinku talent show artystka bez większych problemów pokonała bezpośrednią konkurentkę do miejsca w finale Agę Dębowską 111 do 89 punktów.
       W półfinale talent show uczestnicy musieli zaśpiewać dwie piosenki, w tym jeden utwór autorski. Marta Gałuszewska na scenie zaprezentowała się się we własnej piosence „Nie mów mi nie”.
       - Do tej pory zdarzało mi się pisać własne numery, zazwyczaj to było o piątej rano w domu ze słuchawkami na uszach lub kawałkiem gitary w ręku – mówiła Marta Gałuszewska podczas pracy nad swoją autorską piosenką.
       Drugim utworem zaśpiewanym przez piosenkarkę był „Tatuaż” z repertuaru Edyty Bartosiewicz. Opinie trenerów po występie były takie jak zwykle, czyli entuzjastyczne.
       - Poradzić sobie z Edytą w tak dobry i smaczny sposób to nie jest łatwa sztuka. A ty to zrobiłaś. Ja jestem fanem wprawdzie twoich mocnych dźwięków, ale te delikatne też są przepiękne – Tomson z zespołu Afromental nie krył zachwytu.
       Po występie Agi Debowskiej przyszedł czas na najważniejsze rozstrzygnięcie w tym odcinku. Zasady awansu były proste: najpierw trener obu wokalistek dzielił swoje 100 punktów na dwie części (nierówne części – trzeba zaznaczyć). Potem do tego dodaje się podzielone 100 punktów przyznanych przez telewidzów za pośrednictwem smsów. Każda wokalistka dostała liczbę punktów od telewidzów w proporcji oddanych na nią głosów. Michał Szpak swoje glosy podzielił następująco: 55 dla Marty Gałuszewskiej i 45 dla Agi Dębowskiej.
       - Jesteście już w takim miejscu, że obie możecie czuć się wygrane. Trafiłyście tu praktycznie z ulicy, a teraz dajecie show, które jest na wysokim poziomie – mówił Michał Szpak, trener dziewczyn przed rozdysponowaniem swojej pulu punktów.
       Telewidzowie zagłosowali podobnie jak trener i stosunkiem punktów 111 do 89 to Marta Gałuszewska zaśpiewa w wielkim finale programu w najbliższą sobotę, 25 listopada.  Nagrodą w talent show jest 50 tys. zł i kontrakt płytowy.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama