UWAGA!

Finał konkursu historycznego

Elbląg, Finał konkursu historycznego
Fot. nadesłane.

Dziś (1 czerwca) odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „500-lecie Polskiego Parlamentaryzmu”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu. Patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Tadeusz Naguszewski, który w tym dniu gościł w progach szkoły, udzielając wsparcia uczestnikom zmagań konkursowych.

Przedstawiciele szkół podstawowych wykazali się znajomością historii polskiego parlamentaryzmu, ważnych postaci i wydarzeń historycznych. Młodzież przygotowała i wygłosiła przemówienia sejmowe, które zostały wysoko ocenione przez Pana Posła Tadeusza Naguszewskiego.
       Rywalizację wzbogaciły prezentacje multimedialne przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych szkół. Jury miało kłopot z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie reprezentacje wykazały się zarówno wiedzą, umiejętnościami krasomówczymi, jak i oryginalnym pomysłem na wykorzystanie technik informatycznych.
       Nagrodą dla finalistów konkursu jest dwudniowa wycieczka do Warszawy, w czasie której młodzież skorzysta z zaproszenia Pana Posła Tadeusza Naguszewskiego do zwiedzenia gmachu Sejmu.
Wojciech Paczkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama