UWAGA!

Finansowe wsparcie dla wybitnie uzdolnionych studentów

 Elbląg, Finansowe wsparcie dla wybitnie uzdolnionych studentów
Fot. nadesłana

Do 23 października 2021 roku przyjmowane są wnioski do „Stypendium naukowego im. Marka Baumana” oraz „Stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Finansowe wsparcie przyznawane jest studentom mieszkającym w województwie warmińsko-mazurskim za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

 

- Współczesna edukacja w szkołach wyższych stawia przed studentami coraz większe wymagania i wyzwania - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - By wspiąć się na szczyt, należy być coraz lepszym w tym, co się robi. Wiąże się to oczywiście z ciężką pracą, zaangażowaniem i wieloma wyrzeczeniami. Dlatego przyznając obydwa stypendia, chcemy podziękować za włożony wysiłek i jednocześnie zmotywować do dalszej nauki. W naszym województwie nie brakuje uzdolnionej młodzieży, która kształci się zarówno na Warmii, Mazurach i Powiślu, jak i w całej Polsce. Dla regionu są bardzo cenni, bo w dzisiejszych czasach kapitał ludzki jest jednym z najcenniejszych zasobów w poszczególnych specjalizacjach. I to nasza młodzież będzie stanowić o przyszłości Warmii, Mazur i Powiśla.

 

Stypendium im. Marka Baumana w wysokości 10 tys. zł można otrzymać za osiągnięcia w dziedzinach nauk społecznych, ekonomii i finansów. Na wsparcie materialne może liczyć tylko jedna osoba na rok.

 

Marek Bauman (zmarły na początku 2019 roku) był skarbnikiem województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2000-2019. Jego najwyższe kwalifikacje, kompetencje i biegłość w przepisach prawa finansowego wywarły historyczny wpływ na sprawne funkcjonowanie samorządu województwa i rozwój społeczno-gospodarczy regionu.

 

W 2008 roku został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przyznawaną za dokonania wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz przynoszące wymierne korzyści mieszkańcom Warmii, Mazur i Powiśla.

 

Pierwsze stypendium (za 2021 rok) otrzymała Joanna Skuza, mieszkanka województwa warmińsko-mazurskiego, ówczesna studentka Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Z kolei „Stypendia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinach nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk inżynieryjno-technicznych oraz sztuki.

 

Szczegółowe informacje o stypendiach znajdują się na stronie internetowej:

https://warmia.mazury.pl/kultura/edukacja/stypendia-naukowe-marszalka

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama