[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fińska ścieżka dla osób 45+

2010-02-16
Aktualizowany 2010-02-17 00:25

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych wraz z partnerem – Kynnys ry Turun toimikunta – zaprasza na konferencję inaugurującą realizację projektu „Indywidualne ścieżki zatrudnienia”, która odbędzie się w środę 17 lutego w godz. 10-13 w sali kinowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu pt. „Indywidualne ścieżki zatrudnienia”. W ramach projektu zostanie wypracowany model zatrudnienia osób po 45 roku życia z wykorzystaniem elementów coachingu i treningu pracy. „Indywidualne ścieżki zatrudnienia” to pierwszy w Polsce projekt innowacyjny finansowany z EFS, którego rezultaty będą wykorzystywane przez publiczne i niepubliczne instytucje rynku pracy. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze stowarzyszeniem Kynnsy ry Turun toimikunta z Finlandii i zakłada transfer systemowych rozwiązań fińskich w aktywizacji zawodowej.
       Jest to jedyny projekt w Polsce, który otrzymał pozytywną ocenę i wskazanie do realizacji. Istotą tego projektu jest wypracowanie modelu aktywizacji zawodowej tak specyficznej grupy osób, który będzie: adekwatny do potrzeb tej grupy oraz warunków na rynku pracy; funkcjonalny w instytucjach pośrednictwa pracy zarówno publicznych, jak i niepublicznych; skuteczny w procesie zatrudniania oraz efektywny.
       W proces powstawania tego modelu zaangażowani będą krajowi i fińscy specjaliści/eksperci w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, przedstawiciele pracodawców, przedstawiciele grupy docelowej oraz eksperci w zakresie konstruowania strategii. Z jednej strony prace będą przebiegały w grupie eksperckiej, z drugiej zaś strony wypracowywanie modelu na każdym etapie będzie szeroko konsultowane z przedstawicielami pracodawców. Planuje się, że realizacja projektu przyczyni się do wdrożenia wypracowanego produktu do systemowych rozwiązań na poziomie nie tylko regionalnym, ale i krajowym.
      
       Program konferencji
      
godz. 10 – Przywitanie gości – Eliza Popławska-Jodko, dyrektor Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych
       godz. 10.10 – Wystąpienie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa
       godz. 10.20 – Sytuacja osób po 45 roku życia na rynku pracy – Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu
       godz. 10.40 – Trening pracy wyzwaniem dla publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy – Beata Wrzosek, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych
       godz. 11 – Asystent – fiński model aktywizacji zawodowej – Pia Bartsch, Kynnys ry Turun toimikunta
       godz. 11.30 – Przerwa
       godz. 12 – Prezentacja założeń projektu „Indywidualne ścieżki zatrudnienia” - Eliza Popławska-Jodko, dyrektor Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, Magdalena Sternicka, specjalista ds. badań, Alicja Zajączkowska, specjalista ds. strategii
       godz. 12.45 – Dyskusja
       godz. 13 – Zakończenie konferencji.
      
      
Beata Wrzosek, ERKON
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Odbiorcy projektu: 32 osoby po 45 roku życia, długotrwale bezrobotne i niepełnosprawne, o niskim wykształceniu, braku lub niedostosowanych kwalifikacjach do potrzeb rynku pracy itp. Użytkownicy projektu: instytucje rynku pracy oraz 30 pracodawców działających na obszarze powiatu elbląskiego. Wartość projektu: 1 621 530,00 zł.
  • Boże, widzisz i nie grzmisz:) tak pławia się urzędnicy w unijnej forsie:)
Reklama