UWAGA!

Frombork nowym cudem Polski?

 
Elbląg, Czy Wzgórze Katedralne stanie się nowym cudem Polski? Wszystko zależy od głosujących
Czy Wzgórze Katedralne stanie się nowym cudem Polski? Wszystko zależy od głosujących (fot. arch. WS)

Wzgórze Katedralne we Fromborku bierze udział w plebiscycie na 7 nowych cudów Polski, który organizowany jest przez miesięcznik National Geographic Traveler.

 Plebiscyt ten został ogłoszony już po raz trzeci i jak informują organizatorzy ma on za zadanie promować miejsca wciąż nieznane, nieodkryte. Wśród 48 nominowanych miejsc z całej Polski znalazło się Wzgórze Katedralne we Fromborku, które wraz z Piramidą we wsi Rapa oraz Puszczą Piską reprezentuje województwo warmińsko- mazurskie.
       – Dzięki takim plebiscytom ranga naszego Wzgórza rośnie, tak jak w przypadku tego rankingu „Mazury cud Natury”. To głosowanie jest płatne, jeżeli byłoby bezpłatne troszkę by to na pewno pomogło – wyjaśnia Jolanta Kosicka, inspektor ds. promocji i turystyki Urzędu Miasta i Gminy Frombork. – Do głosowania podchodzimy spokojnie, ale z nominacji się cieszymy.
       Konkurencją dla Wzgórza Katedralnego jest m.in. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Niebieskie Źródła z Tomaszowa Mazowieckiego czy krakowska Fabryka Schindlera.
       Głosowanie w plebiscycie odbywa się drogą smsową, od 24 czerwca do 30 września. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadowym numerze miesięcznika.
       Szczegóły plebiscytu można znaleźć tutaj.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Architektura Wzgórza Katedralnego przepiękna. No i tak miło chodzić po placu po którym chodził Mikołaj Kopernik (jak ma się trochę szczęścia to można spotkać pana o nazwisku Kopernik, bardzo podobny do tego z portretów Mikołaja). Niesamowite brzmienie V i IX symfonii granej na fromborskich organach. Upajający zapach kwitnących lip i dojrzewającego zboża. Cisza gdzie szept czasami ma siłę rażenia ataku bombowego. Hero.
  • Frombork jest ładny, ale niedofinansowany, jak większość miast.
  • Zasrane i zapaskudzone jeziora przez żeglarzy nie dały rady. .. może Frombork ?
Reklama