UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Funkcjonariusze dyscyplinują piratów drogowych

 
Elbląg, Funkcjonariusze dyscyplinują piratów drogowych

Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pn. ,,Prędkość’’. Spośród 24 przypadków, w których kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość, aż 22-krotnie funkcjonariusze decydowali o ukaraniu uczestników ruchu mandatami karnymi. 

Dyscyplinowanie kierujących ma na celu uświadomienie, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i jego konsekwencje.
       Sprawowanie nadzoru nas ruchem drogowym przez policjantów to najskuteczniejszy czynnik wpływający na poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie sieci dróg publicznych, zwłaszcza na drogach krajowych i wojewódzkich.
       Wczoraj w trakcie trwania działań ,,Prędkość'' funkcjonariusze zarejestrowali 24 przypadki przekroczeń prędkości, 22 z nich były tak znaczne, że policjanci decydowali o ukaraniu kierujących mandatami karnymi.
       Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to jednych z priorytetowych zadań Policji. To właśnie nadmierna prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników, jak pokazują ostatnie tragiczne wypadki na terenie naszego powiatu.
       Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają także wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni drogi, czy natężenie ruchu.
       Policjanci wciąż apelują o rozwagę ! Kierowco pamiętaj :
       jedź ostrożnie ,
       przestrzegaj dozwolonych prędkości,
       zwalniaj przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół !
podinsp. Anna Kos, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

  • Niech zgadne, na bezsensownych ograniczeniach do 40 zrobili łapanke ?
  • też zgaduje że dwóch których nie ukarali to ich kumple w mundurach co zdecydowanie może prowokować do bezkarnej jazdy po pijaku.
  • to nie jest dyscyplinowanie, to jest PRZEŚLADOWANIE. Zaraz Trybunał wypowie się o niekonstytucyjnym odbieraniu prawa jazdy i w zębach je oddadzą a powinni też zostać oskarżeni o przekroczenie uprawnień
  • jestem właśnie za prześladowaniem głupków za kierownicą, teraz i zawsze.
  • Jestem za prześladowaniem baranów piszących, że chcą prześladować innych - tym bardziej, ze ci "inni" to w większości zwykli obywatele naciągnięci przez organy państwa na mandaty aby POdtrzymać budżet aby POlitycy mieli na swoje premie i dalsze wprowadzanie państwa POlicyjnego. I z jakim ilorazem inteligencji trzeba być aby powiedzieć coś takiego: "Sprawowanie nadzoru nas ruchem drogowym przez policjantów to najskuteczniejszy czynnik wpływający na poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie sieci dróg publicznych, zwłaszcza na drogach krajowych i wojewódzkich. " - NIE WASZE WYŁUDZANIE PIENIĘDZY OD OBYWATELI POPRAWIA BEZPIECZEŃSTWO A NOWE DROGI, SZERSZE DROGI PRZYSTOSOWANE DO NATĘŻENIA RUCHU
  • Ależ jest bardzo prosty sposób, aby przestali wyłudzać. Wystarczy tylko jeździć zgodnie z przepisami.
Reklama