UWAGA!

Gaszyn Challenge z portEl.pl

Dziękujemy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu za nominację do akcji "Gaszyn Challenge", w której tysiące internautów pomagają zbierać środki na pomoc dzieciom z chorobą SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Podjęliśmy wyzwanie z przymrużeniem oka, ale już na serio przekazaliśmy środki na pomoc dwuletniemu Ksaweremu. Zobaczcie, jak nam poszło. 

Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Popularność akcji odbiła się szerokim echem wśród strażaków, a z czasem włączyli się w nią policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażnicy miejscy, a później osoby z całej Polski, reprezentujące różne profesje. Pojawiły się też inicjatywy wsparcia w ten sposób kolejnych dzieci chorych na SMA. 

"Do ósmego miesiąca wszystko było pięknie, a Ksawery rozwijał się książkowo. Niestety, wtedy wszystko runęło, a w naszym życiu pojawiły się trzy litery oznaczające łzy i cierpienie. SMA — rdzeniowy zanik mięśni. Maleństwo traci siły, mięśnie. Wkrótce każdy oddech staje się wyzwaniem dla niego i dla nas. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zatrzymać postęp choroby, ale wiąże się to z ogromnymi wydatkami… - piszą rodzice dwuletniego Ksawerego z Bartoszyc. Na leki, które mogą zatrzymać rozwój choroby potrzebują ponad 100 tysięcy złotych, zbiórkę prowadzą w serwisie siepomaga.pl 

Do zbiórki na rzecz Ksawerego włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, która następnie nominowała m.in. Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl Wyzwanie podjęliśmy, film i nasze popisy nagraliśmy, a na konto Ksawerego przekazaliśmy nasze finansowe wsparcie. No i oczywiście dokonaliśmy kolejnej nominacji - zapraszamy do podjęcia wyzwania telewizję Truso.tv Powodzenia!

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama