UWAGA!

Gdzie w tym wszystkim jest Elbląg? (List Czytelnika)

 
Elbląg, Gdzie w tym wszystkim jest Elbląg? (List Czytelnika)

Kilka dni temu PKP PLK podpisały kolejną umowę inwestycyjną na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jak mówił Ireneusz Merchel - prezes PKP PLK - dzięki inwestycjom, całe województwo będzie zmodernizowane. Co będzie modernizowane? Linia Olsztyn - Działdowo, Olsztyn - Gutkowo, Gutkowo - Braniewo, Szczytno - Ełk. A gdzie w tym wszystkim jest Elbląg?

Niestety jesteśmy w tym województwie, a na dodatek jesteśmy dyskryminowani. Nie ma żadnych planów w kwestii rozwoju linii kolejowych w rejonie Elbląga. A czy są potrzebne? Tak! Stan czynnych linii czyli Elbląg - Malbork i Elbląg - Gutkowo jest zły, miejscami nawet bardzo. Linia nadzalewowa zamknięta. Linia Elbląg - Braniewo zamknięta. Nie mówiąc już o tym, że w związku z przekopem mierzei i coraz większej ilości pasażerów, powinno planować się takie linie jak Elbląg - Gdańsk czy Elbląg - Iława (-Warszawa).
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Linia Elbląg Zdrój Gdańsk przez Nowy Dwór Gdański to by była niesamowita szansa dla naszego miasta. Elbląg stał by się czescią aglomeracji Trójmiasto.
 • Też jestem za linią Elbląg- Gdańsk. Dokładnie Elbląg stałby się częścią Trójmiasta. O województwie już nie wspomnę i o podróży do stolicy województwa bo to całodniowa wyprawa. A traktowanie Elbląga przez Olsztyn a raczej jego władze. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  bezkomentarza(2017-09-21)
 • Kara ciężkiego więzienia dla polityków którzy przyłączyli Elbląg do warm-maz. gdzie pieniądze dzielą złodzieje z Olsztyna.
 • oby do żadnego przekopu nie doszło uchowaj
 • @Soter - Wystarczy skończona S7 i firmy przewozowe same się pokażą jak grzyby po deszczu. Bez sensy wydawać miliardy na kolej na tym odcinku. Zwrócicie uwagę, że jesteśmy na Żuławach Wiślanych i jaką charakterystykę posiadają grunty. Miliardy złotówek w wzmocnienia gruntu pod nowy szlak kolejowy. O samej kolei nie wspomnę.
 • @dfg - Też mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
 • Jak widać dalsza kontynuacja dzieła infantylnie pojmowanego świata trzcińsko-bagiennego - kiedyś komuchowatego teraz z oznakami bolszewizmu klerykalnego rozkwita i umacnia nas w przekonaniu, że dzieło to w znaczący sposób przyczyni się do zaniku funkcji industrialnych i urbanistycznych w mieście Elbląg i okolicach, które tylko na razie jest godne tego miana. Idiocie, który przyczynił się do podziału Żuław, Zalewu Wiślanego, zaniku infrastruktury kolejowej i drogowej tych ziem należy się wyróżnienie szczególne i wielkie uznanie za przypisywanie tych terenów do zadupia Europy - wszak wszelkie oznaki decyzji jak i ich efektów są dobitnym tego dowodem (a w szczególności wielkie "osiągnięcia" na polu melioracji).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  AMalejużniekoniecznie(2017-09-21)
 • A najlepiej podciągnąć kolej z Elbląga od razu na lotnisko w Gdańsku, to się staniemy nie tylko dzielnicą Gdańska, ale też Londynu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  EN-BLOG(2017-09-21)
Reklama