UWAGA!

Geocertyfikat dla ZSO nr 2

Elbląg, Geocertyfikat dla ZSO nr 2

15 kwietnia II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka i Gimnazjum nr 3 otrzymały Geocertyfikat – tytuł nadawany placówkom oświatowym, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia.

Komisja certyfikacyjna doceniła inicjatywy uczniów i nauczycieli ZSO nr 2, ukazujące geologiczne i antropogeniczne elementy przyrody nieożywionej, a także ślady dziedzictwa kulturowego Elbląga i okolic.
       Najważniejsze działania podjęte w ZSO nr 2 to:
       Utworzenie lapidarium geologicznego
       Jest to ekspozycja skał na otwartym powietrzu składająca się z kilkunastu okazów skał, głównie głazów narzutowych magmowe i metamorficzne
       Utworzenie kolekcji skał i skamieniałości
       Uczniowie do dyspozycji mają ok. dwustu okazów, które podzielono na skały magmowe, osadowe i metamorficzne. Nasze skalne zbiory to również minerały i rudy niektórych metali.
       Kolekcja ta prezentowana była już kilkakrotnie na forum społeczności szkolnej Jej eksponaty zaś służą jako pomoc dydaktyczna.
       Zorganizowanie dnia z geologią
       W ramach „Dnia z geologią” w ZSO nr 2 odbyły się następujące działania: prelekcje m.in. o historii geologicznej regionu, wystawa pt.: „Dzieje Ziemi”.
       Edukacja młodzieży na temat skał i skamieniałości Warmii i Mazur
       „Ocalić od zapomnienia” projekt mający na celu wyszukanie, sfotografowanie i opisanie starych cmentarzy, głazów pamiątkowych i obelisków w swojej miejscowości.
       W efekcie czego powstał album: „Ocalić od zapomnienia…dawne cmentarze w Elblągu”. Album prezentuje najważniejsze, wpisujące się w krajobraz miasta, ślady po dawnych cmentarzach.
       Zorganizowanie warsztatów dotyczących gliny, materiału wykorzystywanego w regionie w budownictwie oraz ceramice użytkowej.
       Młodzież poznaje na nich historię wyrobów z gliny , historię ceramiki, poznaje jej rodzaje. W części praktycznej warsztatów uczniowie otrzymują -specjalną glinkę, którą po namoczeniu i odpowiednim wyrobieniu poddali działaniu swojej wyobraźni.
      
       Jesteśmy z Geocertyfikatu dumni, ponieważ jest to kolejne osiągnięcie potwierdzające, realizację priorytetowego zadania w ZSO nr 2, jakim jest kształcenie umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce.
      
nauczyciele geografii ZSO nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama