UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjum nr 4 na XVII Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół

 
Elbląg, Gimnazjum nr 4 na XVII Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół
fot. nadesłana

XVII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół odbył się w Lublinie w dniach 16-18 września. Wzięło w nim udział 16 szkół z Polski i jedna ze Stanów Zjednoczonych. Od 5 lat w gronie 20 szkół noszących imię Zbigniewa Herberta znajduje się Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 z Elbląga.

Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublinie, którego dyrektorem jest przewodniczący KHS – Wojciech Kalicki.
       Tegoroczny Zjazd miał charakter jubileuszowy, świętowano bowiem 15-lecie działalności KHS. Wśród wielu znamienitych gości miejsce szczególne zajmowała żona poety - Pani Katarzyna Herbert, która z nieskrywanym wzruszeniem i przejęciem dziękowała dyrektorom i nauczycielom szkół herbertowskich za ich prężną działalność służącą popularyzacji twórczości wielkiego Poety. Młodzieży zaś życzyła, by twórczość Zbigniewa Herberta towarzyszyła jej w odkrywaniu piękna ludzi i świata.
       Tradycyjnie podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd” oraz po raz pierwszy przyznano wyróżniającym się uczniom tytuł Primus Inter Pares. Wśród nich znalazł się uczeń Gimnazjum nr 4 w Elblągu – Jakub Twardowski.
       Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół jest okazją do uhonorowania nauczycieli i dyrektorów szkól za ich szczególne osiągnięcia pedagogiczne oraz za zasługi w propagowaniu twórczości Zbigniewa Herberta. W tym roku Minister Edukacji Narodowej odznaczyła Medalem Komisji Edukacji Narodowej 15 pedagogów z herbertowskich szkół. W gronie wyróżnionych znalazła się polonistka z elbląskiego gimnazjum – Bożena Balbuza.
       Skład delegacji z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w Elblągu: wicedyrektor Bożena Sakowska, Halina Dolna (nauczycielka biologii), Bożena Balbuza (nauczycielka języka polskiego), uczniowie: Karolina Prusecka, Daria Nowak, Jakub Twardowski (poczet sztandarowy) oraz Karolina Zagalska (laureatka konkursu wiedzy o Zbigniewie Herbercie).
      
Zespół Szkół nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama