UWAGA!

Gimnazjum nr 4 w kampanii społecznej Pan Cogito

 
Elbląg, Gimnazjum nr 4 w kampanii społecznej Pan Cogito
fot. nadesłana

We wtorek, 24 marca w Elblągu uczniowie z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta przy Zespole Szkół nr 1 brali udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”. Czterdzieścioro wolontariuszy z klas: I e, I f, II b i II d propagowało twórczość patrona swojej szkoły w środkach komunikacji miejskiej, na przystankach i dworcach.

Akcja "Czytam w podróży... Herberta" odbyła się już po raz trzeci. Organizatorami projektu są Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół. Partnerami zaś Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza.
       24 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, w tym uczniowie z naszego gimnazjum, rozdawali podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety.
       Podczas rozdawania zakładek i zachęcania pasażerów do czytania Herberta i czytania w ogóle spotkaliśmy się z serdecznością elblążan, zrozumieniem i zainteresowaniem akcją. Niekiedy mieszkańcy naszego miasta dodawali miły komentarz do podjętego przez nas działania, np. jedna z pań stwierdziła, że jest to piękna akcja ucząca młodzież otwartości na drugiego człowieka, kultury słowa i przełamywania nieśmiałości; jest też żywą lekcją życia.
       Tegoroczną edycję projektu uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy miłe wrażenia. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy.
      
Koordynatorzy akcji: Barbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Sebastian Kutra – nau
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama