UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjum nr 4 w kampanii społecznej Pan Cogito

 
Elbląg, Gimnazjum nr 4 w kampanii społecznej Pan Cogito
fot. nadesłana

We wtorek, 24 marca w Elblągu uczniowie z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta przy Zespole Szkół nr 1 brali udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”. Czterdzieścioro wolontariuszy z klas: I e, I f, II b i II d propagowało twórczość patrona swojej szkoły w środkach komunikacji miejskiej, na przystankach i dworcach.

Akcja "Czytam w podróży... Herberta" odbyła się już po raz trzeci. Organizatorami projektu są Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół. Partnerami zaś Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza.
       24 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, w tym uczniowie z naszego gimnazjum, rozdawali podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety.
       Podczas rozdawania zakładek i zachęcania pasażerów do czytania Herberta i czytania w ogóle spotkaliśmy się z serdecznością elblążan, zrozumieniem i zainteresowaniem akcją. Niekiedy mieszkańcy naszego miasta dodawali miły komentarz do podjętego przez nas działania, np. jedna z pań stwierdziła, że jest to piękna akcja ucząca młodzież otwartości na drugiego człowieka, kultury słowa i przełamywania nieśmiałości; jest też żywą lekcją życia.
       Tegoroczną edycję projektu uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy miłe wrażenia. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy.
      
Koordynatorzy akcji: Barbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Sebastian Kutra – nau
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama