UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjum nr 9 z pomysłem

Elbląg, Gimnazjum nr 9 z pomysłem

Gimnazjum nr 9 jest szkołą angażującą się w szereg projektów i akcji. Do jego największych osiągnięć należy utrzymywanie kontaktów ze szkołami partnerskimi z Anglii, Rumunii i Niemiec, a wcześniej również z Francji, z którymi organizuje wymiany międzynarodowe. W poniedziałek (24 maja) Gimnazjum nr 9 przywitało w swoich murach gości ze szkoły tureckiej i hiszpańskiej.

Uczestnikami spotkania oprócz tureckiej i hiszpańskiej młodzieży i ich nauczycieli byli: dyrektor Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Grażyna Kluge, wizytator z Kuratorium Dariusz Targoński oraz Mariola Chodakowska-Malkiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Główną koordynatorką wymiany jest Agnieszka Śliwińska, a współorganizatorkami Katarzyna Kołodziejska i Joanna Mitura.
       Podczas spotkania uczniowie z Hiszpanii i Turcji zaprezentowali w języku angielskim swoje kraje, szkoły oraz miast. Spotkanie było również okazją do wspomnień z wizyty elblążan w Istambule, która odbyła się na początku maja. We wrześniu zaplanowana jest kolejna wizyta, tym razem w Hiszpanii.
       Poniedziałkowy miting, będący zapowiedzią czekających jeszcze na gości niespodzianek, uwieńczył udział młodzieży w lekcjach oraz oprowadzenie nauczycieli po zakamarkach szkoły. Zarówno młodzież, jak i nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się prowadzonym lekcjom i poznać polską szkołę „od środka”.
       W następnych dniach zaplanowano zwiedzanie zamku malborskiego, obozu koncentracyjnego w Sztutowie oraz Gdańska i Sopotu.
       Gimnazjum nr 9 odnosi także sukcesy na innych polach. Uczniowie tej szkoły angażują się charytatywnie, pomagając potrzebującym. Dorota Wysocka, uczennica klasy trzeciej, jest laureatką tegorocznej edycji samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, którego gala odbyła się 21 maja w Galerii EL. 9 maja, podczas organizowanego w naszym mieście Dnia Europejskiego, szkoła zdobyła trzecie miejsce za zaprezentowanie Bułgarii. Celem konkursu było bowiem przedstawienie wcześniej wylosowanego kraju.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama