UWAGA!

Gimnazjum nr 9 z pomysłem

Elbląg, Gimnazjum nr 9 z pomysłem

Gimnazjum nr 9 jest szkołą angażującą się w szereg projektów i akcji. Do jego największych osiągnięć należy utrzymywanie kontaktów ze szkołami partnerskimi z Anglii, Rumunii i Niemiec, a wcześniej również z Francji, z którymi organizuje wymiany międzynarodowe. W poniedziałek (24 maja) Gimnazjum nr 9 przywitało w swoich murach gości ze szkoły tureckiej i hiszpańskiej.

Uczestnikami spotkania oprócz tureckiej i hiszpańskiej młodzieży i ich nauczycieli byli: dyrektor Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Grażyna Kluge, wizytator z Kuratorium Dariusz Targoński oraz Mariola Chodakowska-Malkiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Główną koordynatorką wymiany jest Agnieszka Śliwińska, a współorganizatorkami Katarzyna Kołodziejska i Joanna Mitura.
       Podczas spotkania uczniowie z Hiszpanii i Turcji zaprezentowali w języku angielskim swoje kraje, szkoły oraz miast. Spotkanie było również okazją do wspomnień z wizyty elblążan w Istambule, która odbyła się na początku maja. We wrześniu zaplanowana jest kolejna wizyta, tym razem w Hiszpanii.
       Poniedziałkowy miting, będący zapowiedzią czekających jeszcze na gości niespodzianek, uwieńczył udział młodzieży w lekcjach oraz oprowadzenie nauczycieli po zakamarkach szkoły. Zarówno młodzież, jak i nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się prowadzonym lekcjom i poznać polską szkołę „od środka”.
       W następnych dniach zaplanowano zwiedzanie zamku malborskiego, obozu koncentracyjnego w Sztutowie oraz Gdańska i Sopotu.
       Gimnazjum nr 9 odnosi także sukcesy na innych polach. Uczniowie tej szkoły angażują się charytatywnie, pomagając potrzebującym. Dorota Wysocka, uczennica klasy trzeciej, jest laureatką tegorocznej edycji samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, którego gala odbyła się 21 maja w Galerii EL. 9 maja, podczas organizowanego w naszym mieście Dnia Europejskiego, szkoła zdobyła trzecie miejsce za zaprezentowanie Bułgarii. Celem konkursu było bowiem przedstawienie wcześniej wylosowanego kraju.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama