UWAGA!

Goście ze Szkoły Przyszłości w Gimnazjum nr 1

 
Elbląg, Goście ze Szkoły Przyszłości w Gimnazjum nr 1
fot. nadesłana

W dniach 12-13 czerwca do Gimnazjum nr 1 przyjechała delegacja ze „Szkoły Przyszłości” w Isakovie Wielkim (Obwód Kaliningradzki). Spotkanie było okazją do ustalenia w jakich dziedzinach możemy współpracować i rozwijać znajomość.

Na terenie Federacji Rosyjskiej już z końcem maja zakończył się rok szkolny, a w czerwcu chętni uczniowie biorą udział w bardzo bogatej ofercie obozów językowych, informatycznych, sportowych, wyjeżdżają na wycieczki.
       Spotkanie było okazją do ustalenia w jakich dziedzinach możemy współpracować i rozwijać znajomość. Największą atrakcją wizyty w szkole były mini warsztaty robotyczne. Zadaniem dwóch grup było zbudować i zaprogramować roboty z zestawów klocków. Finałem zabawy była walka gotowych robotów w stylu sumo. Okazało się, że podczas zajęć nie było żadnych problemów językowych. Uczniowie korzystali ze wszystkich możliwych metod i technik komunikacji i bez problemów mogli ze sobą współpracować.
       Dzięki uprzejmości i gościnności rodziców naszych uczniów goście mogli spróbować polskiej kuchni oraz porównać życie młodego człowieka w Polsce oraz w Rosji.
       W drugim dniu wizyty goście uczestniczyli w kilku lekcjach razem z klasą I a i I b. Był też krótki spacer po Starówce i wizyta na Festiwalu Młodych Odkrywców. Z dużym zainteresowaniem nasi goście oglądali stanowiska, a nawet samodzielnie wykonali kilka eksperymentów chemicznych oraz fizycznych.
       Wizyta delegacji ze Szkoły Przyszłości trwała co prawda krótko, ale była bardzo owocna. W przyszłym roku szkolnym zaplanowano tygodniową wymianę uczniów z obu szkół. Celem wymiany będą zajęcia informatyczno-robotyczne oraz językowe.
       Zobacz zdjęcia z wizyty.
      
      
Agnieszka Śliwińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama