UWAGA!

"Gościu, siądź na przystanku, a odpoczni sobie!"

 Elbląg, Na przystanku przy szpitalu wkrótce ma pojawić się ławka.
Na przystanku przy szpitalu wkrótce ma pojawić się ławka. Fot. Mikołaj Sobczak

- Nie ma ławki na przystanku przy szpitalu na Żeromskiego, a przydałaby się – taki problem zgłosiła naszej redakcji Czytelniczka i stąd luźne nawiązanie do utworu Kochanowskiego w tytule. Co na to ZKM?

- Byłam świadkiem, jak kobieta w ciąży wychodzi ze szpitala, czeka na autobus i trochę się zdziwiłam, że tyle ławek wokół, np. w pobliskim parku, a w takim przydatnym miejscu jak przystanek autobusowy ławki nie ma... - mówi mieszkanka Elbląga. - Ze szpitala często wychodzą osoby starsze albo schorowane, a autobus nie jeździ tak często i muszą tam trochę postać i poczekać – dodaje.

O możliwość postawienia ławki przy przystanku skierowaliśmy pytanie do ZKM. Jak podkreśla Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej, do tej pory ZKM nie otrzymał bezpośrednio żadnych sygnałów od pasażerów w tym temacie, jednocześnie mowa o przystanku, z którego korzysta stosunkowo niewielka liczba pasażerów.

- Niemniej w ciągu kilku najbliższych dni ławeczka zostanie na tym przystanku zamontowana – informuje kierownik działu zarządzania komunikacją w ZKM.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może odrazu leżankę, coby mógł się położyć :)
 • Z jednej strony to konkretna odpowiedź: nie ma ławki, będzie ławka. Z drugiej strony, a jak będzie lać? Wiata też by się przydała. A z trzeciej strony to: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim.....
 • ZKM to największy szkodnik tego miasta. Tyle narobił syfu z rozkładami jazdy że się w pale nie mieści i nie ma winnych bo według tych partaczy wszystko jest ok.
 • Ja wam powiem dlaczego ZKM tak niekorzystnie ustawił rozkłady jazdy. Dumali jak tu zaoszczędzić na komunikacji miejskiej i wydumali że będą ciąć koszty a co za tym idzie ograniczą tak zwane wozokilometry. Im mniej kilometrów do przejechania, im mniej zaangażowanych autobusów tym więcej kasy zostanie. Pasażer, jego dobro i wygoda w sprawnym przemieszczaniu się środkami komunikacji miejskiej ich zupełnie nie obchodzą. Liczy się cięcie kosztów i mamy to co mamy czyli największy bubel w mieście.
 • @Asiek - no właśnie, taka wiata z ławeczką utrudni np. śmiganie rowerzystom
 • @Asiek - i stolik co by cos zakasik, takze catering tez by sie przydal
 • I to jest problem, a nie wydumane "fanaberie" pani radnej zamienniczki o parkingu przy kościółku ul. Agrykola, czuje to pani radna co jest ważne?
 • Panie Górecki, Pan od lat siedzi w tym biznesie i nie reaguje Pan na sygnały mieszkańców. Pan i cała reszta tej pozal się boże spółki, tylko czeka na przelewy z wynagrodzenia. Szykuj się Pan na kontrolę z cała resztą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  NadszyszkownikKilkujadek(2022-06-03)
 • No proszę, żadnych sygnałów nie otrzymali, więc wszystko gra. Bo przecież ławka czy wiata na przystanku to jest jakimś luksusem, niekoniecznie dostępnym, chyba że otrzymaja sygnały. Co za żenada.
 • Beton w ZKM ma sie dobrze. Jest 2022 rok i nadal brakuje zadaszonych przystanków zławką.
 • Nie mieliśmy sygnałów - to o wszystko trzeba się prosić? Nie ma tam nikogo, kto by sam pomyślał i wyszedł naprzeciw z inicjatywą? Jak takie coś przypomina mi betonowych ludzi z minionej epoki.
 • A dwie wiaty przystankowe stoją koło Lidla na Portowej, tam chyba żaden autobus nie kursuje, nie można ich przenieść w bardziej potrzebne miejsce. Hashtagi: #Hagi
Reklama