UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grant dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2

Elbląg, Grant dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2

W tym tygodniu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury ’2012”. Projekt Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu pt. „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat” zyskał uznanie Jury i fundusze na działania ekologiczne.

Na konkurs wpłynęło ponad 460 wniosków, wybrano tylko 19, więc czujemy się niezwykle wyróżnieni. Otrzymamy 8,8 tys. zł (całkowity koszt projektu to 15,9 tys. zł).
       Głównym założeniem projektu „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat” jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna, ale oparta na potencjale rodziców naszych uczniów.
       Projekt OSW nr 2 jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjno-wychowawcze dzieci i ich rodziców. W placówce przeprowadzono badania, w których rodzice wyrazili chęć większej współpracy i zaangażowania w proces edukacyjno-wychowawczy i rewalidacyjny ich dzieci. Rodzice oczekują nie tylko wsparcia w trudach wychowania, ale mają ochotę na aktywne włączanie się we wszelkie działania, w tym przyrodniczo-ekologiczne, dotyczące wszechstronnego rozwoju ich dzieci. Projekt zakłada, że na każdym jego etapie rodzic może włączyć się we współpracę, a wszystkie prowadzone zajęcia edukacyjne oraz inne inicjatywy są otwarte i rodzic może brać w nich udział lub je współorganizować.
       W codziennej pracy z dzieckiem niepełnosprawnym kierujemy się troską o jego dobro i harmonijny rozwój. Przeżycia, jakich dostarczają zajęcia przyrodnicze i ekologiczne, wpływają na trwałość zdobywanej wiedzy. To, czego uczniowie sami doświadczą, odkryją, poznają pozostaje na długo w ich pamięci.
       Zajęcia prowadzone w terenie umożliwiają uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Sprzyjają one rozwojowi inicjatywy, budzeniu zainteresowań, wpływają korzystnie na rozwój procesów myślowych, w tym kształcą zdolność obserwacji, usprawniają samodzielne wnioskowanie.
       Edukacja ekologiczna w naszej placówce to nie tylko konkretna wiedza przekazywana w różnej formie dzieciom czy ich bliskim, to także kształtowanie wrażliwości, bo „Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka?” (Janusz Korczak).
       Środki finansowe pozyskane w konkursie zostaną przeznaczone między innymi na:
       – bilety wstępu i przejazdy autokarowe do miejsc o szczególnej wartości przyrodniczej: odbędą się zajęcia edukacyjne „Przyrodnicze spotkania marzeń” w ZOO oraz zajęcia edukacyjne na plaży w Sopocie, „Przyrodnicze spotkania marzeń” nad Jeziorem Rudnickim koło Grudziądza; poznamy osobliwości Borów Tucholskich i Kaszub, odwiedzimy najstarszy w Polsce Leśny Ogród Dendrologiczny – Arboretum w Wirtach oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku; poznamy osobliwości przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich;
       – zorganizowane zostaną konkursy i imprezy o zasięgu miejskim – „Sejmik Leśny” i regionalnym – „Ekologicznie z Korczakiem”.
       Projekt realizowany będzie w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Elbląg, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej, Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Elbląg im. M. Kopernika oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
       Organizatorem Konkursu „Po Stronie Natury ‘2012” jest Fundacja Nasza Ziemia, a fundatorem grantów jest firma Żywiec Zdrój SA.
      
       Informacje o wynikach konkursu.
      
Marzena Żachowska, OSW nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama