UWAGA!

Hans-Jurgen Schuch w SP nr 4

Elbląg, Hans-Jurgen Schuch, Honorowy Obywatel Elbląga,
Hans-Jurgen Schuch, Honorowy Obywatel Elbląga, fot. nadesłana

Szkołę Podstawową nr 4 odwiedzili odwiedzili niespodziewani goście: Hans-Jurgen Schuch z niemieckiego miasta Munster i elbląski historyk Lech Słodownik.

Gość z Niemiec jest prezesem Stowarzyszenia Truso-Elbing, redaktorem wydawanych w Niemczech „Wiadomości Elbląskich”, przewodniczącym Związku Elblążan w Niemczech. Został też Honorowym Obywatelem Elbląga. W 2003 r. Rada Miasta Elbląga za zasługi dla miasta przyznała mu ten zaszczytny tytuł.
       Pan Schuch ma duży wkład w zachowanie i rozwój kultury w Elblągu. Pisze książki i artykuły o historii naszego regionu, wygłasza w Niemczech referaty. Dzięki jego pomocy pozyskano fundusze na remont elbląskiej Katedry, Galerii-El, na odbudowę wielu kamieniczek, dla instytucji charytatywnych i kulturalnych, m.in. Biblioteki Elbląskiej. Jest on orędownikiem współpracy między byłymi a obecnymi mieszkańcami Elbląga.
       Goście obejrzeli szkołę, zrobili zdjęcia, rozmawiali z dyrekcją i nauczycielami. Przypomnieli, że szkoła w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Konsekwencją wizyty jest obszerny artykuł w niemieckiej gazecie „Der Westpreusse” o historii szkoły - dawnej Truso Schule w czasach niemieckich. Jest to dla nas cenne źródło wiedzy o naszej placówce w czasach nam prawie nie znanych.
      
      
Elżbieta Frąckiewicz - Schibowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "nieznanych" -tak piszemy; goście przypomnieli o jubileuszu, to szkoła nic nie wie na ten temat ? dalej też nie rozumiem - pan Schuch był już wcześniej w szkole i po wizycie napisał artykuł? to kiedy On w końcu był w SP4 ? " w czasach nam nieznanych "- czyli komu ? bo jest mnóstwo materiałów o tamtych czasach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    językgiętki(2013-06-24)
Reklama