UWAGA!

Happening „jednoprocentowy”

2008-03-18
Aktualizowany 2008-03-20 18:31

Pierwszego dnia wiosny - w piątek 21 marca o godz. 15 elbląscy wolontariusze wyjdą na ulice miasta, by promować rodzime organizacje pozarządowe. Zależy im, by elblążanie przekazywali 1 proc. swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Happening odbędzie się w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i 1 Maja.

- Niosąc pomoc bliźnim, Organizacje Pożytku Publicznego potrzebują wsparcia ze strony mieszkańców, gdyż wszelka pomoc przyczyni się do polepszenia ich działań. Każdy ma szansę stać się wolontariuszem - przekonuje Paweł Bloch, koordynator Centrum Organizacji Pozarządowych.
     Akcja powstała bowiem z inicjatywy Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu.
     - Zobaczą państwo m.in. pokazy kuglarzy, szczudlarzy i bębniarzy - zaprasza koordynator COP-u. - Będą harcerze i młodzież, która czynnie udziela się w życiu naszego miasta. Każdemu przechodniowi wręczymy ulotki z wykazem organizacji, które można wesprzeć. W tym roku rozliczenie 1 procenta jest ułatwione. Wystarczy wpisać jedynie nazwę organizacji i numer KRS. Chcielibyśmy, by mieszkańcy wiedzieli, że wszelka pomoc, która wypłynie z ich strony, z pewnością zwróci im się z nawiązką, bo oddając swój 1 proc. na elbląskie Organizacje Pożytku Publicznego inwestują przede wszystkim w siebie i swoje rodziny. Dzięki tej decyzji nasze pieniądze nie trafiają do budżetu państwa, lecz zostają w naszej lokalnej społeczności.
     
     Mówi: Paweł Bloch - koordynator Centrum Organizacji Pozarządowych.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama