UWAGA!

Harcerze przekazali Światło

 
Elbląg, Harcerze przekazali Światło
fot. Anna Dembińska (arch. portElu)

Betlejemskie Światło Pokoju jako symbol pokoju i miłości wędruje już od jakiegoś czasu po Polsce. Do Elbląga trafiło niedawno, ale już rozświetla elbląskie domy.

W ostatnią niedzielę (22 grudnia) mieszkańcy Elbląga spotkali się na dziedzińcu Galerii El, aby odebrać od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono tradycyjnym symbolem pokoju i braterstwa, a jego droga jest wciąż coraz dłuższa.
       Światło trafiło do Polski dzięki słowackim skautom, którzy przywieźli je do Zakopanego. Tam odbyła się pierwsza uroczystość przekazania go polskim harcerzom. Od tego momentu wędruje ono po poszczególnych miastach, aby wprowadzić ciepło i świąteczny nastrój na Bożonarodzeniowy czas. Z Zakopanego zostało przywiezione do Olsztyna przez działający tam Harcerski Krąg Akademicki, skąd zostało odebrane przez delegację elbląskich harcerzy.
       W minionym tygodniu harcerze przekazywali Światło instytucjom, z którymi współpracują, między innymi odwiedzili: Prezydenta Miasta Elbląga, Departament Społeczny UM w Elblągu, Departament Kultury, Sportu i Turystyki UM w Elblągu, Straż Graniczną, 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną, Policję.
       Harcerze chcąc podzielić się nim z mieszkańcami naszego miasta zaprosili wszystkich na małą uroczystość przekazania tego symbolicznego daru. W przekazaniu BŚP brali udział również rosyjscy skauci z Kaliningradu. W tym wydarzeniu brała udział nowa komendantka naszego hufca hm. Ewelina Dżugan, która wraz z byłym komendantem phm. Adrianem Szymańskim przekazali Światło mieszkańcom. Następnie wspólnie podziękowali wszystkim za przybycie i życzyli elblążanom wesołych świąt!
       Prócz tego odbyła się msza w katedrze św. Mikołaja, gdzie również przekazano Światło. Tym sposobem wędrówka BŚP dobiegła końca. Mamy nadzieję, że spełni ono swoją rolę i w każdym domu zagości wspaniała, ciepła atmosfera świąt.
      
Kamila Niewinowska, Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama