UWAGA!

Historie z warmińskiego pieca

Historie z warmińskiego pieca
fot. nadesłane

Wypiekanie chleba w glinianych piecach oraz warsztaty ceramiczne – na dwa dni w Aniołowie zagoszczą uczestnicy warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie „Jantar” przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Możesz być jednym z nich.

- Każda potrawa przygotowywana w piecu ma niepowtarzalny smak i aromat – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Komora piekarnicza to serce pieca, które ma decydujący wpływ na jakość wypiekanych w nim produktów.
       Gliniany piec, specjalnie przygotowany dla uczestników warsztatów już czeka w Aniołowie. O tym, jak przygotować pyszny chleb, a następnie przekonać się, jak on smakuje będą mogli uczestnicy warsztatów, które 26 i 27 czerwca odbędą się w Aniołowie.
       - Równolegle będą odbywały się i warsztaty wypiekania chleba, i warsztaty ceramiczne – mówi organizatorka Magdalena Czarnocka-Kaptur. – Pod okiem Haliny Cieśli uczestnicy przygotują ciasto chlebowe z dowolnie dobranymi dodatkami. Będą mogli wykorzystać na przykład słonecznik, pestki dyni czy soję.
       Warsztaty ceramiczne poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid” w Elblągu. Z pewnością z gliny powstaną nie tylko przedmioty użytkowe, także formy ozdobne.
       - Wyobraźnia ludzka nie zna granic, a my niczym nie będziemy jej ograniczać – zapewnia Ewa Bednarska-Siwilewicz.
       Na zakończenie warsztatów odbędzie się degustacja wypieków. Mieszkańcy Aniołowa już zapowiedzieli, że w zależności od podniebienia będzie można skosztować chleba z miodem lub ze smalcem.
       Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Chętni mogą zapisywać telefonicznie: pod numerem 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)