UWAGA!

Hitem gipsowe znicze

 
Elbląg, Hitem gipsowe znicze
(fot. Witold Sadowski)

Najmniejsze znicze można kupić na elbląskich cmentarzach już za 1,50 zł. - Tegorocznym hitem są znicze gipsowe w kolorze złota, srebra i stali, cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówi nam jedna ze sprzedawczyń. Na nekropoliach już panuje spory ruch, trwają ostatnie porządki na grobach. Zobacz zdjęcia. 

Z roku na rok przybywa firm, które oferują usługi sprzątania grobów. Koszt jednorazowego umycia grobu jednoosobowego waha się między 35 a 50 zł, grobu podwójnego między 45 a 65 zł, a grobowca między 65 a 90 zł.
       Ogromny jest wybór zniczy. Tradycyjne można kupić już za 1,50 zł, ale ceny sięgają nawet 60 zł. Same wkłady to koszt od 70 groszy do 9 złotych za sztukę. Elektryczne znicze kosztują od 10 do 35 zł, wkłady do nich - od 6 do 9 zł.
       – W tym roku mamy nowość, znicze gipsowe, w kolorze złota, srebra i bieli – opowiada jedna ze sprzedawczyń. – Już widać, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wracamy także do tradycyjnych zniczy, które mają szeroki knot i są wykonane w kamieniu.
       Prawdziwe chryzantemy, zależnie od wielkości, kosztują od 4 do 45 zł, natomiast sztuczne - od 1,40 zł do 12 zł. Ceny wiązanek wahają się w przedziale 35-150 zł.
       Elblążanie decydują się także na kupno zniczy i chryzantem w supermarketach, chcąc w ten sposób wydać mniej pieniędzy. Często w gorączce zakupów zapominamy jednak o tym, że jest to święto, które powinno być pełne refleksji, zadumy i pamięci o zmarłych, a nie rywalizacją o to, kto kupił większy znicz czy wiązankę.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama