UWAGA!

Homofobia i wolność słowa

Dzisiaj przed elbląskich sądem stanie Dorota E., szefowa elbląskiego oddziału "Rodziny Polskiej". Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Kampania przeciw Homofobii" oskarżyła ją o zniesławienie.

Komentując na łamach "Naszego Dziennika" nowelizację Karty Nauczyciela Dorota E. określiła homoseksualizm mianem "zagrożenia dla rodziny" oraz "choroby". Zdaniem pozwanej osoby homoseksualne nie powinny uczyć i wychowywać dzieci. Według szefa "Kampanii przeciw Homofobii" i polityka SLD Roberta Biedronia słowa te obraziły około dwóch milionów Polaków o odmiennej orientacji seksualnej. Dlatego Stowarzyszenie oddało sprawę do sądu. Tymczasem szefowa Rodziny Polskiej w Elblągu odpiera zarzuty i twierdzi, że ma prawo do wolności słowa i wyrażania własnych opinii.
     Obie strony już raz spotkały się na sali sądowej na rozprawie pojednawczej. Nie dały się jednak pogodzić. Dorocie E. grożą dwa lata więzienia. Rozprawę poprzedzi pikieta przeciw homofobii, którą zapowiedziały elbląskie organizację zajmujące się problemem dyskryminacji.
     
     
     Zobacz także: "Nacjonalistyczna nagonka"
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Biedroniowi i innym "ciężko zastraszonym" polecam stronę kiosk.onet.pl . Swoją drogą ciekawe, czy posiada plenipotencje od 2 mln (?) osób, aby obrażać się w ich imieniu? I jak ich się doliczył...
 • Cytując artystę "zakurwię z laczka i poprawię z kopyta" biedny Biedroń tylko daj znaka, służę pomocą, nie chcę złotówki za to. O co ten człowiek walczy, szkod takich ludzi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  janosik(2004-01-28)
 • Dwa lata więzienia za mówienie prawdy i ostrzeganie przed tymi "odmieńcami". Nie bądźmy śmieszni. Każdy o zdrowych zmysłach wie, że coś takiego jak wychowywanie przez nich dzieckia to zagrożenie dla tej Bogu ducha winnej istoty. Może oskarżycie jeszcze mnie i pozostałe 36 mln Polaków he? A co z wolnością słowa? No właśnie?
 • nie no k.u.r.w.a jeshcze tego brakowało żeby dwooch p.e.d.a.ł.ó.w wychowywało chłopaka, i na kogo oni go wychowają, na następnego p.e.d.a.ł.a, proponooye wznowić postepowanie inkwizytoroow, i wshystkich wyslac na stos, HOWGH POWIEDZIAŁEM
 • Hesus może utworzymy jakaś bojówkę?
 • PROM polecasz jedną , poleć i drugą kiosk.onet.pl A swoją drogą czy to nie dziwne, marny nauczyciel-ale hetero jest ok. doskonały nauczyciel-ale homo, nie do przyjęcia. Dotyczy to innych zawodów również. A ja tam wolę mieć do czynienia z doskonałymi fachowcami, w końcu nie wybieram ich do łóżka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maryna hetero(2004-01-28)
 • a co byś maryna powiedziala gdybys np byla facetem i twoj nauczyciel obdażał by cie nadwyraz często przyjacielskim uściskiem ? Jachu, spoko, oflagujmy sie hehehe [...] choc z droogiey strony jak widze dwie laski ktoore sie zabawiają to mnie jakos tak nie bierze na odrooch wymiotny jak to sie dzieje na samo słowo GEJ, a tak w ogoole to kto wymyslil to slowo, GEJ jak mi sie wydaje pochodzi od angielskiego GUY, czyli chłopak,facet,koleś, co do k.u.r.w.y n.ę.d.z.y ma wspólnego każdy chłopak, facet z p.e.d.a.ł.e.m, ja na podstawie tego wywodu czuje się obrażony zawshe jak slyshe slowo GEJ, może terz powinienem kogoś pozwac ?
 • Ot i postępy postępu dotarły do Elbląga. Teraz to my już pełną gębą Europa!!! Tylko jakoś mi niewesoło. P.s. Pani Doroto wszystkiego dobrego.
 • W pełni popieram panią Dorote. Nie pozwólmy gejom na adopcje!,bo za kilkanaście lat nie będzie ich 2 mln.lecz 36 mln.
 • A wiadomo już może jak zakończyła się dzisiejsza rozprawa? Jeśli Pani Dorota przegra oznacza to początek końca, będą wciskać się wszędzie mając za sobą nasz wspaniały system sądownictwa, co dla mnie będzie sytuacją nie do przyjęcia. Wolę żyć poza prawem, nie kryjąc poglądów niż bać się wyrażać swoje opinie, co zresztą gwaranuje konstytucja. Czy (homoseksualiści) mają jakąś inną? Pani Doroto życzę powodzenia w sądzie.
 • Hesus jak bym była facetem, to powinny mnie oburzać "przyjacielskie" uściski nauczyciela, ale skoro jestem dziewczyną , to mam na to pozwalać? Człowieku Ty masz zamiast mózgu, wyłącznie jakąś papkę. Jak zboczek jest hetero to w porządku , jak homo to do gazu. To tacy jak Ty powinni się leczyć , albo przebywać w odosobnieniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maryna hetero(2004-01-28)
 • Maryna jak osoba heteroseksualna (bez innych skłonności) może być zboczeńcem? Weź się zastanów i nie wypisuj takich bzdur. Może sama jesteś bliżej nieokreślona? Peace.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jachu jeszcze raz ziom!(2004-01-28)
Reklama