UWAGA!

I Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej

 Elbląg, I Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej

Jeśli właśnie planujecie majówkę, koniecznie musicie uwzględnić Malbork i dłuższy pobyt w tym historycznym mieście. Wiemy już, że na I Malborskim Jarmarku Staroci i Sztuki Dawnej wystawców będzie wielu, a na stoiskach będą różności i to takie "z duszą". Kto chce dołączyć z własną ofertą, może to jeszcze zrobić. Impreza odbędzie się w dniach 30 kwietnia-3 maja.

Odwiedzający mogą zarezerwować sobie czas 30 kwietnia (sobota), 1 maja (niedziela), 2 maja (poniedziałek) od godz. 10 do 20, a 3 maja (wtorek) od godz. 10 do 15. W Malborku w okolicach zamku spotkają się miłośnicy staroci, sztuki dawnej, rękodzieła i niepowtarzalnych drobiazgów. Organizatorem pierwszego takiego jarmarku w grodzie nad Nogatem jest Malborskie Stowarzyszenie OŚ. Osoby, które chciałyby wziąć udział w jarmarku i wystawić swoje stoisko, proszone są o wysłanie wiadomości na adres: os.malbork@gmail.com lub b.stawarska@zamek.malbork.pl. Organizatorzy odpiszą i prześlą formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać. Miejsce dla wystawców jest udostępnione za darmo, natomiast we własnym zakresie należy zorganizować sobie stoisko.
       Chętni mogą podczas targu sprzedać lub wymienić rzeczy nie tylko używane, a wystawić do sprzedaży książki, płyty, gry komputerowe, filmy, antyki, galanterię domową, wyroby dekoracyjne, biżuterię, aparaty fotograficzne, instrumenty muzyczne, rekwizyty wojskowe, drobne rękodzieło, przedmioty kolekcjonerskie. - Dzięki gościnności Muzeum Zamkowego w Malborku, jarmark odbędzie się na Wałach von Plauena, niedaleko nowego wejścia do warowni. Swoje towary wystawi wielu kolekcjonerów, miłośników starych przedmiotów i rękodzielników z całej Polski - opowiadają organizatorzy.
       Na wystawców oraz kupujących, oprócz targowiska różności, czeka wiele niespodzianek. Jedną z nich jest możliwość podziwiania ponad ośmiometrowej figury Madonny, która po 71 latach wróciła na zamek. Wszystko w związku z odbudową kościoła Najświętszej Marii Panny, serca malborskiej warowni. Wnętrza świątyni są już dostępne dla zwiedzających. Kto nie ma pomysłu, może wybrać się na wycieczkę do Malborka. Tam na pewno nikt nie będzie się nudził, bez względu na pogodę.
      
Stowarzyszenie OŚ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama