UWAGA!

I po ławeczce (wracamy do tematu)

 
Elbląg, Zgodnie z wolą większości mieszkańców tej klatki schodowej, ławeczka została zdemontowana
Zgodnie z wolą większości mieszkańców tej klatki schodowej, ławeczka została zdemontowana (fot. arch. WS)

Miesiąc temu na naszych łamach poruszaliśmy sprawę ławeczki, która poróżniła sąsiadów z ul. Płk Dąbka. Starsi chcieli, by pozostała przed blokiem, młodsi kategorycznie domagali się jej demontażu. I dopięli swego. Ławeczka zniknęła z osiedla.

Zdaniem przeciwników ławeczki, tu miała przesiadywać zdemoralizowana młodzież, pijacy i palacze, a mieszkańcy pobliskiego budynku mieli w ogóle z niej nie korzystać. Przeciwnicy zebrali wśród lokatorów jednej tylko klatki podpisy przemawiające za demontażem ławki i sprawę wygrali. - Ławka zamontowana była na wniosek mieszkańców klatki schodowej budynku przy Płk Dąbka 84/III – podaje administrator rejonu nr 3 spółdzielni mieszkaniowej „Sielanka”, Regina Brajerska. - W sierpniu do administracji spółdzielni wpłynął wniosek podpisany przez dziewięciu członków spółdzielni zamieszkałych w budynku przy Płk Dąbka 84/III z prośbą o demontaż ławki z uwagi na: „z owej ławeczki nie korzystają nasi mieszkańcy, a jedynie ludzie obcy, wracający z rynku. Siadając, palą papierosy, piją piwo, zaśmiecając chodnik i trawniki. W godzinach późnowieczornych ławeczka służy również okolicznym pijaczkom i młodym ludziom, nie zawsze trzeźwym. A do naszych okien dochodzą głośne, wulgarne słowa”.
       Dla zwolenników ławeczki, starszych i schorowanych ludzi, była ona jedynym oknem na świat: - Dla mnie ta ławeczka to była wielka sprawa – mówi jedna z lokatorek. – Do parku Kajki nie dojdę, a tak przysiadłam sobie na ławeczce, pooddychałam świeżym powietrzem. My, starsi ludzie, inwalidzi powinniśmy być chronieni przez spółdzielnię, a nikt o nas, starych nie dba. Nie rozumiem, czemu spółdzielnia nie bierze pod uwagę zdania osób mieszkających w innych klatkach, tylko z naszej. A ja wiem, że ludzie z innych klatek buntują się, są bardzo oburzeni, że ta ławeczka została wykopana – dodaje z żalem.
       - Tę ławkę to piorunem usunęli – mówi inna lokatorka. - Najpierw była wywieszka i niedługo po tym przyjechali i ławeczkę nam wykopali.
       Na pytanie, czy będą dalej walczyć o swoją ławeczkę, lokatorzy odpowiadają: - My jesteśmy już zbyt zrezygnowane, by walczyć z naszymi sąsiadami – mówią starsze kobiety. - Może dać już temu spokój? Zresztą, kto by się tym zajął? Nie wiemy, co robić.
       Spółdzielnia podaje, że po otrzymaniu wniosku mieszkańców wywiesiła w klatce schodowej ogłoszenie informujące o terminie likwidacji ławki i wobec braku głosów sprzeciwu na początku października ławkę zdemontowała. - Nadmieniamy, że administracja spółdzielni jako zarządca nieruchomości, na terenie której ustawiona była ławka, musi liczyć się z wolą większej części osób zamieszkałych w przedmiotowej klatce schodowej – podaje Regina Brajerska.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • SZOK!! Powinno się dostawić jeszcze z dziesięć ławek, na nie likwidować tą jedną !!
 • Na Mickiewicza zagrodzono za to trawnik rurami zespawanymi ze sobą bez wiedzy lokatorów i nie daj Boże żeby trzeba było wjechać służbom ratunkowym ..niestety nie ma szans..kolejny absurd bo to ani nie chroni ani nie dekoruje a koszty na koniec roku podzielą na mieszkańcow..pozdrawiam
 • Szałachowski ma w DUPIE miezkanców, rob co chce w SM SIELANKA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  MiastoPrywatne?(2014-10-07)
 • Przestańcie płacić czynsz dla spółdzielni dopóki ławeczka nie wróci.
 • lokatorzy tego osiedla powinni wypier. .. .. ć administratora osiedla za niedopełnienie formalności i obciążyć za montaż i demontaż ławki--- do dzieła
 • Chory kraj, chorzy decydenci. .. Aby zlikwidować problem, który powinna rozwiązywać Straż Miejska lub Policja, likwiduje się ławkę!!! To może zlikwidować drogi, to nie będą ludzie ginąć ?!?!?! Proponuję, żeby Spółdzielnia określiła jaki konkretnie teren "należy" do - mających w nosie starszych ludzi -mieszkańców klatki nr 84/III i tuż za nim lub obok niego, postawić tę ławeczkę. Mam nadzieję, że w klatkach obok mieszkają rozsądniejsi mieszkańcy. ..
 • gdzie mój komentarz??
 • w djupje gamoniu
 • Oby jeszcze więcej ludzi pojawiało się w tym miejscu bo i poco ławeczka jak się ma dobre towarzystwo, z którym można porozmawiać i napić się dobrego, zimnego piwka a i poku****ać trzeba, skoro żyje się w takiej umieralni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  ByleByNieByleKto(2014-10-07)
 • "Mius" ma rację - zlikwidowano nie przyczynę, ale skutek problemu. Patole, którymi powinny zająć się odpowiednie służby i tak znajdą sobie inne miejsce zbiórek, a dziadki niech sobie siedzą w oknach. Nie popisała się spółdzielnia, ale też trochę winy leży po stronie mieszkańców, gdyż zamiast zbierać podpisy i tracić energię powinni byli z równie dużą determinacją wydzwaniać do Straży Miejskiej i Policji z żądaniem interwencji. Może wtedy udałoby się uratować ławeczkę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  Machupichcę(2014-10-07)
 • Polska mój kraj, taki piękny. .. Łza mi się zakręciła w oku i głos drży.
 • gdzie jest krzyż!!!!
Reklama